X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Klancyk" improwizuje do słowa "radio"

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2016 14:19
Specjalnie dla Jedynki drużyna Teatru Improwizowanego powołała do życia dwóch radiowców i splątała ich losy niczym bohaterów najlepszego na świecie serialu. A to wszystko w spontanicznej akcji, którą zakończył apel do słuchaczy.
Audio
  • Teatr improwizowany "Klancyk": wszystko może być dla nas inspiracją (Kulturalna Jedynka)
Teatr improwizowany Klancyk, czyli (od lewej) - pierwszy rząd: Paweł Neugebauer, Maciej Buchwald, Krzysztof Dziubak; drugi rząd: Piotr Sikora, Bartosz Młynarski, Błażej Staryszak, Krzysztof Wiśniewski i Michał Sufin
Teatr improwizowany "Klancyk", czyli (od lewej) - pierwszy rząd: Paweł Neugebauer, Maciej Buchwald, Krzysztof Dziubak; drugi rząd: Piotr Sikora, Bartosz Młynarski, Błażej Staryszak, Krzysztof Wiśniewski i Michał SufinFoto: klancyk.pl

Tylko z uwagi na czasowe ograniczenia "Kulturalnej Jedynki" scenka z ministrem Telegrafinim w tle nie trwała 10 godzin, choć i takie doświadczenia aktorzy "Klancyka" mają za sobą. Najbliższy maraton w tegoroczną Noc Muzeów, a w radiowej Jedynce Krzysztof Dziubak, Bartosz Młynarski, Michał Sufin i Maciej Buchwald opowiedzieli o spektaklach bez przygotowania, które tworzą już od 10 lat. - Każdy z naszych spektakli jest jednocześnie premierą i ostatnim przedstawieniem. Inspiracje dostajemy od publiczności i improwizujemy na żywo - wyjaśniali ideę "Klancyka". Aktorzy Teatru improwizowanego nie znają z góry treści przedstawienia, ale wiedzą, co jest skuteczne na scenie. Jedną z podstawowych zasad, jakich muszą się trzymać, jest... akceptacja.

Co ich bawi i na kim się wzorują? Dlaczego przeniesienie improwizacji do życia prywatnego bywa wredne, czy wszyscy aktorzy komediowi poza sceną są ponurakami? Aktorzy mówili także o początkach na strychu Akademii Teatralnej, okresie na Chłodnej, za którym tęsknią oraz Klubie komediowym, w którym można ich zobaczyć. A także improwizujących kobietach... i gościach "Klancyka", wśród których bywają: Dorota Masłowska, Mariusz Szczygieł, Szczepan Twardoch, Małgorzata Halber, Katarzyna Surmiak-Domańska.

***

Tytuł audycji: Kultura w radiowej Jedynce

Prowadził: Anna Stempniak

Goście:Krzysztof Dziubak, Bartosz Młynarski, Michał Sufin i Maciej Buchwald- aktorzy Teatru improwizowanego "Klancyk"

Data emisji: 3.04.2015

Godzina emisji: 20.19

asz/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Łaźnia Nowa. "Tu pracujemy z miłośnikami teatru"

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2016 11:02
Przy jakiej okazji w teatrze gra się w statki, kto przemierza osiem kilometrów w poszukiwaniu gazu i kto trafił do Łaźni, bo był wystarczająco stary?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Musical "Karol". Wszystkie wymiary życia Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2016 21:42
- Podjęliśmy się przygotowania spektaklu niezwykłego, bo też i wyjątkowej osoby dotyczy. Prace nad scenariuszem trwały rok, a dwa momenty są w nim szczególnie trudne - mówi Michał Kaczmarczyk, autor libretta i kierownik artystyczny musicalu "Karol".
rozwiń zwiń