"Klancyk" improwizuje do słowa "radio"

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2016 14:19
Specjalnie dla Jedynki drużyna Teatru Improwizowanego powołała do życia dwóch radiowców i splątała ich losy niczym bohaterów najlepszego na świecie serialu. A to wszystko w spontanicznej akcji, którą zakończył apel do słuchaczy.
Audio
  • Teatr improwizowany "Klancyk": wszystko może być dla nas inspiracją (Kulturalna Jedynka)
Teatr improwizowany Klancyk, czyli (od lewej) - pierwszy rząd: Paweł Neugebauer, Maciej Buchwald, Krzysztof Dziubak; drugi rząd: Piotr Sikora, Bartosz Młynarski, Błażej Staryszak, Krzysztof Wiśniewski i Michał Sufin
Teatr improwizowany "Klancyk", czyli (od lewej) - pierwszy rząd: Paweł Neugebauer, Maciej Buchwald, Krzysztof Dziubak; drugi rząd: Piotr Sikora, Bartosz Młynarski, Błażej Staryszak, Krzysztof Wiśniewski i Michał SufinFoto: klancyk.pl

Tylko z uwagi na czasowe ograniczenia "Kulturalnej Jedynki" scenka z ministrem Telegrafinim w tle nie trwała 10 godzin, choć i takie doświadczenia aktorzy "Klancyka" mają za sobą. Najbliższy maraton w tegoroczną Noc Muzeów, a w radiowej Jedynce Krzysztof Dziubak, Bartosz Młynarski, Michał Sufin i Maciej Buchwald opowiedzieli o spektaklach bez przygotowania, które tworzą już od 10 lat. - Każdy z naszych spektakli jest jednocześnie premierą i ostatnim przedstawieniem. Inspiracje dostajemy od publiczności i improwizujemy na żywo - wyjaśniali ideę "Klancyka". Aktorzy Teatru improwizowanego nie znają z góry treści przedstawienia, ale wiedzą, co jest skuteczne na scenie. Jedną z podstawowych zasad, jakich muszą się trzymać, jest... akceptacja.

Co ich bawi i na kim się wzorują? Dlaczego przeniesienie improwizacji do życia prywatnego bywa wredne, czy wszyscy aktorzy komediowi poza sceną są ponurakami? Aktorzy mówili także o początkach na strychu Akademii Teatralnej, okresie na Chłodnej, za którym tęsknią oraz Klubie komediowym, w którym można ich zobaczyć. A także improwizujących kobietach... i gościach "Klancyka", wśród których bywają: Dorota Masłowska, Mariusz Szczygieł, Szczepan Twardoch, Małgorzata Halber, Katarzyna Surmiak-Domańska.

***

Tytuł audycji: Kultura w radiowej Jedynce

Prowadził: Anna Stempniak

Goście:Krzysztof Dziubak, Bartosz Młynarski, Michał Sufin i Maciej Buchwald- aktorzy Teatru improwizowanego "Klancyk"

Data emisji: 3.04.2015

Godzina emisji: 20.19

asz/tj

Czytaj także

Łaźnia Nowa. "Tu pracujemy z miłośnikami teatru"

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2016 11:02
Przy jakiej okazji w teatrze gra się w statki, kto przemierza osiem kilometrów w poszukiwaniu gazu i kto trafił do Łaźni, bo był wystarczająco stary?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Musical "Karol". Wszystkie wymiary życia Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2016 21:42
- Podjęliśmy się przygotowania spektaklu niezwykłego, bo też i wyjątkowej osoby dotyczy. Prace nad scenariuszem trwały rok, a dwa momenty są w nim szczególnie trudne - mówi Michał Kaczmarczyk, autor libretta i kierownik artystyczny musicalu "Karol".
rozwiń zwiń