X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Film "Droga do mistrzostwa". Bartosz Konopka zafascynowany monomitem Campbella

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2016 13:55
- Monomit jest mi bardzo bliski, cały czas go rozpracowuję. Wydaje mi się, że niedawno przeszedłem do innego świata i bardzo się zmieniłem - mówił w Jedynce reżyser.
Audio
  • Bartosz Konopka o filmie "Droga do mistrzostwa" (Kulturalna Jedynka)
Kadr z filmu Droga do mistrzostwa
Kadr z filmu "Droga do mistrzostwa"Foto: BMW Group

Filmowa opowieść Barosza Konopki "Droga do mistrzostwa", nawiązuje do teorii monomitu Josepha Campbella. Amerykański badacz odkrył, że wszędzie na świecie opowiadamy sobie podobne historie oparte na schemacie wieloetapowej podróży bohatera.

- Campbell badał mity z całego świata. Wyszło mu, że wszędzie powtarza się schemat podróży bohatera po kole. Startujemy z godziny dwunastej, żyjemy w zwyczajnym świecie, ale nagle dostajemy wezwanie do przygody lub zmiany swojego przyzwyczajenia. Na początku tego nie chcemy, ale ok. godz. trzeciej spotykamy mentora i powoli przechodzimy na drugą stronę, do innego świata. Zdobywamy tam eliksir, mądrość lub dar z którym jeszcze musimy wrócić z powrotem na na godz. 12.00 - powiedział Bartosz Konopka.

W filmie Bartosza Konopki, pokazywanym na festiwalu "Millennium Docs Against Gravity", po raz pierwszy na wielkim ekranie spotykają się Kora, Agnieszka Holland, Rafał Olbiński, Tomasz Stańko i Janusz Gajos. - Pełne koło bardzo trudno jest przejść. Większość z nas zatrzymuje się na godz. trzeciej, szóstej. Natomiast bohaterowie mojego filmu mają po około 70 lat. Gdy prześledziłem ich losy to doszedłem do wniosku, że wykonali cały okrąg. Mają inną świadomość. Prawdę o sobie i życiu, doświadczenie, mogę przekazać innym - dodał rozmówca Joanny Sławińskiej.

Film Konopki złożony jest z pięciu rozdziałów. W nagraniu rozmowy reżyser tłumaczy m.in., dlaczego każdy z bohaterów jego filmu reprezentuje inny z nich.

***

Tytuł audycji: "Kulturalna Jedynka"

Prowadzi: Joanna Sławińska

Gość: Bartosz Konopka (reżyser)

Data emisji: 16.04.2016

Godzina emisji: 22.47

tj/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Docs Against Gravity - święto dokumentów

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2016 16:00
Pokazem nowego filmu Wernera Herzoga rozpoczyna się dziś (12.05) 13.Millennium Docs Against Gravity. W dokumencie "Lo i stało się. Zaduma nad światem w sieci" reżyser przygląda się zjawisku internetu z właściwą sobie ironią, ale i ciepłem.
rozwiń zwiń