X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Sen o Rybakach" - opowieść o zaginionej ulicy

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2016 09:00
Juliusz Kulesza - uczestnik Powstania Warszawskiego, autor książek opowiadających o przeżyciach okupacyjnych i dokumentujących wydarzenia II wojny światowej - stworzył książkowy portret miejsca, w którym spędził dzieciństwo.
Audio
  • Juliusz Kulesza o swojej książce "Sen o Rybakach" (Kulturalna Jedynka)
Juliusz Kulesza
Juliusz KuleszaFoto: PAP/Leszek Szymański

"Sen o Rybakach" to opowieść o przedwojennej, warszawskiej, nadwiślańskiej ulicy, która całkowicie zmieniła swój kształt. Dziś w miejscu dawnych kamienic jest Multimedialny Park Fontann. - Z wieloposesjowej ulicy ocalały tylko dwa budynki - pierwszy i ostatni: 35 i dawne 2, czyli Stara Prochownia. Tu nastąpiło jakieś nieporozumienie, bo ten budynek kiedyś miał adres Rybaki 2, a teraz oficjalnie jest to ulica Boleść - wyjaśnia Juliusz Kulesza.

Autor książki opowiada też o drewnianych rybackich chatach, dworkach, kamienicach, fabryczce oraz Domu Polonii, które znajdowały się przy Rybakach. Wyjawia również, które budynki mieszkańcy tej ulicy nazywali Madrytem i Pekinem i gdzie w Warszawie była Cieśnina Śmierci.

***

Tytuł audycji:
"Kulturalna Jedynka"

Prowadzi: Anna Stempniak

Gość: Juliusz Kulesza, ps. Julek (varsavianista)

Data emisji: 17.05.2016

Godzina emisji: 15.30

mg/mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stanisław Likiernik: Niemiec mierzył mi w czoło

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2014 10:08
Miałem szczęście, bo nie pociągnął za cyngiel. Wówczas Niemcy na Czerniakowie zastrzelili ponad 100 rannych - wspomina Stanisław Likiernik, powstaniec warszawski, żołnierz Kedywu, bohater książki Emila Marata i Michała Wójcika "Made in Poland”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielki teleturniej niewiedzy o Henryku Sienkiewiczu

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2016 15:47
2016 rok został ustanowiony decyzją Senatu Rokiem Henryka Sienkiewicza. Z tej okazji organizatorzy Big Book Festival przygotowali niezwykły teleturniej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Małe eksperymenty ze szczęściem Hendrika Groena

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2016 09:28
- Przy całej swojej pogodzie, zabawności, błyskotliwości ta książka jest buntownicza - stara się odzyskać miejsce dla tematu starości w głównym nurcie. Rzuca wyzwanie - powiedziała w radiowej Jedynce Paulina Wilk.
rozwiń zwiń