Magia Teatru Polskiego Radia na festiwalu Dwa Teatry

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2016 17:00
- Pracując w Teatrze Polskiego Radia, musimy zadziałać tylko głosem na wyobraźnię słuchacza. W telewizji czy teatrze stacjonarnym łatwiej to uczynić, ale teatr radiowy to miejsce magiczne. Nie przypominam sobie, żebym odmówił nawet małego epizodu. To miejsce absolutnie z wyjątkową atmosferą twórczą, gdzie robimy coś ważnego, gdzie spotykamy się ze sztuką – podkreśla Grzegorz Małecki.
Audio
  • Magia Teatru Polskiego Radia na festiwalu Dwa Teatry (Kulturalna Jedynka)
Publiczność festiwalu Dwa Teatry w Sopocie
Publiczność festiwalu "Dwa Teatry" w SopocieFoto: PAP/Adam Warżawa

Słuchaj także >>>
talarnagroda1200.jpg
Nagrody Festiwalu Dwa Teatry dla Stanisławy Celińskiej i Henryka Talara

Otwarcie Festiwalu odbyło się w poniedziałek 23 maja o godz. 20.00 na Scenie przy Skwerze Kuracyjnym obok Molo w Sopocie. W trakcie uroczystości Stanisława Celińska i Henryk Talar otrzymali Wielkie Nagrody Festiwalu "Dwa Teatry – Sopot 2016". - Czuję się dowartościowany. Tego rodzaju nagroda to także powód, by wspomnieć ludzi, z którymi było mi po drodze – mówił Henryk Talar, wymieniając osoby najważniejsze w jego aktorskiej karierze.

Jakie rady dla przyszłych aktorów ma Henryk Talar, który początkowo bez sukcesu zdawał do szkoły aktorskiej? Jak wygląda współpraca debiutujących w zawodzie i ich mistrzów? Co dziś i jutro warto zobaczyć na festiwalu Dwa Teatry? Zapraszamy do wysłuchania audycji.


Zobacz serwis Polskiego Radia
dwa teatry 1200.jpg
Festiwal Dwa Teatry

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Anna StempniakMichał Montowski

Gość: Henryk Talar (aktor), Grzegorz Małecki (aktor)

Data emisji: 23.05.2016

Godzina emisji: 15.15

gs/mc

Czytaj także

"Ósme życie". Rozprawa z mitem wesołej Gruzji

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2016 10:33
- Właśnie dlatego, że wszyscy kojarzą Gruzję ze słońcem i gościnnością chciałam pokazać mój kraj z innej strony - mówiła w Jedynce Nino Haratischwili, autorka powieść "Ósme życie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawskie Targi Książki - węgierska ofensywa

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2016 18:30
W tym roku na kończących się dziś Warszawskich Targach Książki Węgry były gościem honorowym. - Moim targowym odkryciem są dwie węgierskie pisarki Krisztina Tóth i Andrea Tompa - mówi prowadząca Magda Mikołajczuk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nagrody Festiwalu Dwa Teatry dla Stanisławy Celińskiej i Henryka Talara

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2016 09:33
Otwarcie Festiwalu odbyło się w poniedziałek 23 maja o godz. 20.00 na Scenie przy Skwerze Kuracyjnym obok Molo w Sopocie. W trakcie uroczystości Stanisława Celińska i Henryk Talar otrzymali Wielkie Nagrody Festiwalu "Dwa Teatry – Sopot 2016".
rozwiń zwiń