Lech Majewski: nie interesuje mnie prowokowanie

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2016 14:00
 - Filmy to są moje przeżycia, opowiadam o swoim świecie i swoich fascynacjach, o tym, co jest mi bliskie, co kocham, co jest dla mnie ważne, gdzie znajduję wartości. Nie widzę innego powodu do życia – mówi reżyser Lech Majewski.
Audio
  • Lech Majewski: nie interesuje mnie prowokowanie (Kulturalna Jedynka)
- Polska będzie wyglądać niesamowicie. Ciągle odkrywam w Polsce wspaniałe miejsca  podkreśla Lech Majewski
- Polska będzie wyglądać niesamowicie. Ciągle odkrywam w Polsce wspaniałe miejsca – podkreśla Lech MajewskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio
Gwiazdozbiór Jedynki
polskie radio jedynka 1200.jpg
Posłuchaj rozmów Joanny Sławińskiej z gwiazdami Hollywood

Obecnie na Śląsku reżyser kręci "Dolinę Bogów" ("Valley of Gods") z gwiazdami z Hollywood  -  m.in. Johnem Malkovichem i Joshem Hartnettem, Keirem Dulleą, Johnem Rhysem-Davisem. Akcja filmu dzieje się w nieistniejącym mieście, w którym mieszka najbogatszy człowiek świata Wes Tauros – w tej roli John Malkovich. Główną postać, pisarza, kreuje Josh Hartnett.

- Dla mnie fascynującą rzeczą przy tym projekcie, jest fakt, że jako miejsce zamieszkania najbogatszego człowieka świata pokazuję Polskę. Wnętrza, posesje, ogrody, to wszystko realizuje w Polsce, na Śląsku – podkreśla gość Joanny Sławińskiej. Gdy w Los Angeles pokazywał zdjęcia dokumentujące miejsca, w których miał się rozgrywać film, nie chciano mu wierzyć, że tak wspaniałe wnętrza są w naszym kraju. 

W rozmowie z Joanną Sławińską reżyser wyjaśniał, dlaczego Ameryka jest mitem reszty świata. Opowiadał także o swojej twórczości literackiej. Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: "Kulturalna Jedynka"

Prowadzi: Joanna Sławińska

Gość:  Lech Majewski (reżyser, poeta, pisarz, malarz)

Data emisji: 28.04.2016

Godzina emisji: 22.09

gs/ei

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Baśń Lecha Majewskiego przyciągnęła do Polski Johna Malkovicha

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2016 17:52
Gwiazdy filmowe zjeżdżają do Wrocławia, by wystąpić w nowym filmie Lecha Majewskiego pt. "Dolina Bogów". Kogo zobaczymy w tej produkcji?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Josh Hartnett - gwiazda Hollywood w Polskim Radiu

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2016 18:00
Amerykański aktor przybył do Wrocławia na zdjęcia do filmu "Dolina Bogów" w reżyserii Lecha Majewskiego. Jak przekonuje, w Polsce pracuje mu się bardzo dobrze. - Ludzie są brutalnie szczerzy na planie i to jest fajne, wiele ułatwia - mówi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Berenice Marlohe zachwycona polskim reżyserem

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2016 13:00
Do Wrocławia przyjechała plejada gwiazd z Hollywood, które biorą udział w zdjęciach do filmu "Dolina Bogów" Lecha Majewskiego. Wśród nich jest dziewczyna Bonda z filmu "Skyfall".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Keir Dullea: Stanley Kubrick byłby zazdrosny o film Lecha Majewskiego

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2016 16:00
- Obejrzałem "Młyn i krzyż" Lecha Majewskiego i myślę, że jest to jeden z najbardziej niezwykłych filmów, jakie widziałem w życiu. Jest jak żaden inny obraz – wyznaje Keir Dullea, gwiazda filmu Stanleya Kubricka "Odyseja kosmiczna 2001".
rozwiń zwiń