John Malkovich: chciałem wziąć udział w wizji Lecha Majewskiego

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2016 15:40
- Miałem szczęście w życiu, mogąc pracować z wieloma wielkimi, kreatywnymi reżyserami w Europie i w innych miejscach, i Lech jest jeszcze jednym z takich ludzi - o bardzo szczególnym spojrzeniu na świat, obdarzonym charakterystyczną wizją i wyobraźnią - mówił w Jedynce aktor o swojej roli w najnowszej produkcji Lecha Majewskiego.
Audio
  • John Malkovich: Lech Majewski to twórca z wizją (Kulturalna Jedynka)
Oprócz Johna Malkovicha w najnowszym filmie Lecha Majewskiego Dolina Bogów zagrają też  Josh Hartnett, Berenice Marlohe i Keir Dullea
Oprócz Johna Malkovicha w najnowszym filmie Lecha Majewskiego "Dolina Bogów" zagrają też Josh Hartnett, Berenice Marlohe i Keir Dullea Foto: PAP/Andrzej Grygiel

Powstająca m.in. w Katowicach, Pszczynie i Sosnowcu "Dolina Bogów" Lecha Majewskiego ma być rodzajem moralitetu i współczesnej baśni dla dorosłych, inspirowanej legendą Indian Navajo o herosie Ullikummim. Akcja filmu toczyć się będzie współcześnie zarówno w realnym, jak i wykreowanym świecie. Bohaterem filmu jest ekscentryczny bogacz Wes Tauros (John Malkovich), którego życie poznaje zaproszony do jego posiadłości pisarz, John Ecas (Josh Hartnett).

John Malkovich przyznał, że nie musiał długo zastanawiać się nad przyjęciem roli w filmie Lecha Majewskiego. Kilka lat temu widział bowiem jego obraz "Młyn i krzyż", który przypadł mu do gustu. - Kiedy mój przyjaciel z Polski zawiadomił mnie, że Lech mnie poprosi, abym wziął udział w filmie, powiedziałem "świetnie!". Dostałem scenariusz, z którego byłem zadowolony. Nie zajęło mi dużo czasu przyjęcie tej roli - powiedział rozmówca Jonanny Sławińskiej.


Czytaj także >>>
majewski lech 1200.jpg
Lech Majewski: nie interesuje mnie prowokowanie

Amerykański aktor tłumaczył, że bardziej interesująca, niż postać którą gra, była dla niego możliwość pracy z Lechem Majewskim. - On ma unikalną wizję różnych rzeczy. Mnie w ogóle często mniej interesuje postać niż inne elementy, ponieważ grałem już prawie wszystkie rodzaje postaci, jakie można sobie wyobrazić - wyjaśnił John Malkovich.

W nagraniu audycji aktor mówił także, co jest dla niego najważniejsze w życiu. Wyjaśnił, co oznacza "być jak John Malkovich". Mówił również o wystawie zdjęć Sndro Millera "Malkovich, Malkovich, Malkovich: w hołdzie mistrzom fotografii", którą można oglądać w Leica Gallery w Warszawie.

***

Przygotowała: Joanna Sławińska

Data emisji: 1.06.2016

Godzina emisji: 15.21

Materiał wyemitowano w audycji Kulturalna Jedynka

tj/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Josh Hartnett - gwiazda Hollywood w Polskim Radiu

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2016 18:00
Amerykański aktor przybył do Wrocławia na zdjęcia do filmu "Dolina Bogów" w reżyserii Lecha Majewskiego. Jak przekonuje, w Polsce pracuje mu się bardzo dobrze. - Ludzie są brutalnie szczerzy na planie i to jest fajne, wiele ułatwia - mówi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Berenice Marlohe zachwycona polskim reżyserem

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2016 13:00
Do Wrocławia przyjechała plejada gwiazd z Hollywood, które biorą udział w zdjęciach do filmu "Dolina Bogów" Lecha Majewskiego. Wśród nich jest dziewczyna Bonda z filmu "Skyfall".
rozwiń zwiń