Baczyński na imieninach u Kochanowskiego

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2016 16:00
W Ogrodzie Krasińskich w Warszawie 18 czerwca odbędą się imieniny Jana Kochanowskiego. Gospodarzem wydarzenia będzie renesansowy poeta we własnej osobie, a głównym gościem - Krzysztof Kamil Baczyński.
Audio
  • Grzegorz Mazurowski zaprasza na Imieniny Jana Kochanowskiego (Kulturalna Jedynka)
Imieniny Jana Kochanowskiego 2016 (fragm. plakatu)
Imieniny Jana Kochanowskiego 2016 (fragm. plakatu)Foto: mat. prom.

Podczas wydarzenia będzie można poznać mniej znaną twarz Baczyńskiego - twórcy kojarzonego głównie z poezją wojenną, zmarłego w Powstaniu Warszawskim w wieku 23 lat. Na imieninach Kochanowskiego recytowane będą jego przedwojenne wiersze.

- Na pewno obecna będzie Basia, żona Baczyńskiego, bo większość wierszy miłosnych, a na nich się skupimy, była adresowana i dedykowana Basi. Starsze wiersze dedykowane są Annie i Zuzannie, myślę, że ich duch też będzie się unosił - zapowiada współorganizator wydarzenia Grzegorz Mazurowski.

Na przyjęciu organizowanym przez Kochanowskiego będzie też można spróbować typowego imieninowego menu z lat 20. i 30. XX wieku, a wieczór zakończy się dancingiem. Organizatorzy zapraszają też na wystawę, która pokazuje jeszcze inne, zaskakujące oblicze Baczyńskiego.

Imieniny rozpoczną się o godz. 11.00 i potrwają... do ostatniego gościa!

***

Tytuł audycji: "Kulturalna Jedynka"

Prowadzi: Magda Mikołajczuk

Gość: Grzegorz Mazurowski (Biblioteka Narodowa)

Data emisji: 17.06.2016

Godzina emisji: 15.19

mg/pg

Czytaj także

Pułapki słowa na festiwalu "Odkrywcy Wyobraźni"

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2015 02:39
- Lepiej się wypowiadam na piśmie niż mówiąc, choć istnieje niebezpieczeństwo w słowie pisanym i może ono zostać odczytane w zupełnie inny sposób - mówi aktorka Danuta Stenka, która na festiwalu "Odkrywcy Wyobraźni" czytała "Listy miłosne".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawskie Targi Książki - węgierska ofensywa

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2016 18:30
W tym roku na kończących się dziś Warszawskich Targach Książki Węgry były gościem honorowym. - Moim targowym odkryciem są dwie węgierskie pisarki Krisztina Tóth i Andrea Tompa - mówi prowadząca Magda Mikołajczuk.
rozwiń zwiń