Gdańsk. Wszystkie sztuki Szekspira

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2016 13:00
W Gdańsku trwa 20. Festiwal Szekspirowski. W tym roku to 76 wydarzeń, a spektakle prezentuje 300 artystów z 9 krajów. Po raz pierwszy w historii teatru w Polsce będzie można zobaczyć wszystkie sztuki angielskiego dramatopisarza.
Audio
  • Relacja Doroty Kołodziejczyk z Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku (Kulturalna Jedynka)

Grupą, która na tegoroczny festiwal "przywiozła" wszystkie 36 sztuk Szekspira, jest teatr Forced Entertainment z Wielkiej Brytanii. Jego aktorzy opowiadają historie za pomocą nietypowych rekwizytów, którymi są przedmioty codziennego użytku (np. armia Króla Leara składa się z plastikowych kubeczków).

Z artystami, organizatorami, a także widzami rozmawiała dziennikarka Polskiego Radia, Dorota Kołodziejczyk. Z audycji dowiecie się o najciekawszych wydarzeniach, w których będzie można wziąć udział w kolejnych dniach festiwalu.

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Anna Stempniak 

Materiał przygotowała: Dorota Kołodziejczyk

Data emisji: 1.08.2016

Godzina emisji: 22.11

mg/ab

Czytaj także

Hamlet w kosmicznym wirze, z którego nie ma wyjścia

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2015 02:13
- Hamlet Szekspira okazuje się być uniwersalnym i rozpoznawalnym w każdej kulturze dramatem - mówi w Jedynce reżyser Grzegorz Bral.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kopara opada, czyli Szekspir w wydaniu szalonym

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2015 13:18
- Tekst napisany 11-zgłoskowcem, oprawa muzyczna na instrumentach recyklingowych i bębnach, a także śmiech z siebie samych - wyjątkowe wydarzenie na Festiwalu Szekspirowskim zapowiada reżyser Krzysztof Grabowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sięgając po Szekspira wyruszasz w podróż na swój własny temat

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2015 02:24
- Szekspir to niekończąca się perspektywa odpowiedzi, nie ma jednej dobrej. Jego dramaty dają możliwość niezliczonych interpretacji świata - mówi reżyser Grzegorz Bral.
rozwiń zwiń