X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tegoroczny Festiwal Filmowy w Gdyni odmieni polskie kino?

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2016 13:30
- Kino się odmładza. Dyktat w kinie przejmuje pokolenie urodzone w latach 70. i 80. Wystarczy popatrzeć na laureatów różnych festiwali Xawery Żuławski, Małgośka Szumowska, Bartek Konopka czy Łukasz Palkowski to są ludzie młodzi - mówi dr Anną Wróblewską rzeczniczka festiwalu.
Audio
  • Tegoroczny Festiwal Filmowy w Gdyni odmieni polskie kino? (Kultura Jedynka)
Tegoroczny Festiwal Filmowy w Gdyni odmieni polskie kino?
Foto: Glow Images/East News

Podczas 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni, który odbędzie się między 19 a 24 września, o statuetkę Złotych Lwów będą rywalizować głównie młodzi twórcy m.in.: Marcin Koszałka, Jan Matuszyński, Wojciech Kasperski, Mariusz Gawryś, Michał Zariczny i Tomasz Wasilewski, który za scenariusz swojego filmu "Zjednoczone stany miłości" został nagrodzony na Berlinale. Część filmów rywalizujących w konkursie głównym była już pokazywana w polskich kinach, wśród nich jest m.in. "Czerwony pająk" Marcina Koszałki. Na inne dopiero czekamy. Takim właśnie obrazem jest debiut Jana Matuszyńskiego "Ostatnia rodzina" o rodzinie Beksińskich. Grający jedną z główny ról w filmie Andrzej Seweryn został już nagrodzony za swoją kreację podczas festiwalu w Locarno. 

Dlaczego w tym roku w konkursie głównym nie ma obrazów reżyserowanych przez kobiety? Czy obecna zmiana pokoleniowa, którą obserwujemy w polskim kinie jest podobna do tej z lat 1977-81, kiedy do głosu doszło Kino Moralnego Niepokoju? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Kulturalna Jedynka"

Prowadzi: Joanna Sławińska

Goście: Karolina Gruszka (aktorka), Marcin Koszałka (operator, reżyser), Tomasz Wasilewski (reżyser, scenarzysta)  dr Anna Wróblewska (rzeczniczka Festiwalu Filmowego w Gdyni)

Data emisji: 22.08.2016

Godzina emisji: 22.08

gs/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dorota Nowocień - to ona dba o dźwięk w polskim kinie

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2016 15:30
Montuje dialogi w filmach i ulepsza brzmienie ścieżki dźwiękowej. Pracowała przy takich produkcjach, jak "Karbala", "Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy", "Płynące wieżowce", "Baby są jakieś inne", "Dom zły" i "Katyń". Poznajcie Dorotę Nowocień i kulisy jej pracy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rafał Olbiński: w surrealizmie szukam symbolizmu

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2016 15:06
- Na język, którym się posługuję, wybrałem surrealizm. To jednak nie surrealizm abstrakcyjno-absurdalny, tylko symboliczny. Przy zderzeniu dwóch obiektów szukam tej trzeciej wartości - mówi światowej sławy plakacista.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lars Mytting: rodzina jest niewyczerpanym źródłem kontrastów i konfliktów

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2016 13:05
- Właśnie to, że mamy grupę ludzi w sposób naturalny ze sobą związanych nadaje dynamikę historii i fabule - mówi norweski pisarz o swojej książce "Płyń z tonącymi".
rozwiń zwiń