X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nagrody Nike i wyróżnienia im. Norwida przyznane!

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2016 11:53
- Wyróżnienie w takim zacnym gronie to dla mnie wielki zaszczyt, a przy okazji dziękuję moim widzom, że się na mój widok uśmiechają - mówił Jan Kobuszewski tuż po odebraniu nagrody "Dzieło życia" im. Cypriana Kamila Norwida, przyznawanej przez samorząd województwa mazowieckiego już od 15 lat.
Audio
  • Podsumowanie nagród im.C.K.Norwida, Nike, festiwalu NNW oraz zapowiedzi wydarzeń kulturalnych (Kulturalna Jedynka/Jedynka)
Jan Kobuszewski - laureat nagrody Dzieło życia konkursu im. C.K. Norwida
Jan Kobuszewski - laureat nagrody "Dzieło życia" konkursu im. C.K. Norwida Foto: PAP/Andrzej Hrechorowicz

Uta Przyboś - laureatka nagrody im. C.K. Norwida za zbiór wierszy "Prosta" - wyznała, że wiersz jest dla niej "poszukiwaniem, wyrywaniem słowem jakiejś prawdy o świecie, zmierzeniem się z tym światem". - I tym słowem kontaktuję się ze światem i czasami, jak się uda, z ludźmi - dodała poetka.

Pozostali tegoroczni laureaci to: Artur Szklener nagrodzony za 17. Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. F.Chopina, Boris Kudlička doceniony za scenografię do oper wystawianych w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie i Janusz Gajos za spektakl "Msza za miasto Arras" w Teatrze Narodowym w Warszawie.

Janusz Gajos w rozmowie z naszą reporterką wyznał, że przy pracy nad spektaklem "Msza za miasto Arras" najbardziej interesowało go znalezienie odpowiedniej formy. - Treść dzieła Andrzeja Szczypiorskiego jest ciągle bardzo aktualna, ale bałem się, żeby nie powtarzać kostiumologii. Doszedłem do wniosku, że trzeba to zrobić jak najskromniej, zlikwidować wszystkie zapędy scenograficzno-kostiumologiczne i przekazać myśl, i to zwyciężyło - ocenił aktor.

W audycji usłyszeliśmy też relację z gali 8. festiwalu "Niepokorni, Niezłomni,Wyklęci", z rozdania Nagród Literackich "Nike . Zajrzeliśmy też z mikrofonem na wystawę "Życie wśród piękna. Świat chińskiego uczonego" w Muzeum Narodowym w Warszawie.

Zaprosiliśmy na inne kulturalne wydarzenia: 9. Avant Art Festival, który rozpocznie się 3 października we Wrocławiu, 15. Międzynarodowy Festiwal Teatru Tańca "Ciało/Umysł" w Warszawie, na XX Jesienny Festiwal Teatralny w Nowym Sączu oraz na premierę "Księżycowego chłopca" wg Raymonda Queneau w GTS w Gdańsku.

***

Tytuł audycji: "Kulturalna Jedynka"

Prowadzi: Anna Stempniak

Gość: Costas Georgakopulos (dyrektor Avant Art Festival), Edyat Kozak (organizatorka Międzynarodowego Festiwalu Teatru Tańca "Ciało/Umysł"), Janusz Michalik (dyrektor artystyczny Jesiennego Festiwalu Teatralnego w Nowym Sączu), Andrzej Mastalerz (aktor)

Materiały przygotowali: Martyna Podolska, Witold Banach, Dorota Kołodziejczyk

Data emisji: 2.10.2016

Godzina emisji: 22.08

ab/pg


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Podsumowanie wydarzeń 2015 roku w kulturze

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2016 17:23
Co nam zostanie z minionego roku, czyli podsumowanie wydarzeń kulturalnych 2015: literatura, sztuka, film, teatr w oczach dziennikarzy Redakcji Kultury radiowej Jedynki i ich gości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wręczono nagrody im. Cypriana Kamila Norwida. "Jan Kobuszewski to potrafi"

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2016 07:12
Poetka Uta Przyboś, scenograf Boris Kudliczka, aktor Janusz Gajos oraz dyrektor Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina Artur Szklener odebrali Nagrody im. Cypriana Norwida. Nagrodę za "Dzieło życia" otrzymał aktor Jan Kobuszewski.
rozwiń zwiń