X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

David Cronenberg - twórca dzieł z gatunku body horror

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2016 14:32
- Początkiem jest scenariusz, który sam piszę, potem kilka osób buduje modele i eksperymentuje, i stopniowo tworzymy coś, co zaczyna mnie ekscytować, co akceptuję - tak proces powstawania swych filmowych dzieł opisywał David Cronenberg, kanadyjski reżyser, twórca gatunku body horror.
Audio
  • Wywiad z Davidem Cronenbergiem (Kulturalna Jedynka)
Kadr z filmu Mucha reż. David Cronenberg, 1986
Kadr z filmu "Mucha" reż. David Cronenberg, 1986Foto: youtube

W wywiadzie, którego udzielił podczas festiwalu Camerimage Cronenberg zdradził, że jako dziecko bardzo lubił insekty. - W filmie "Mucha", w którym Jeff Gloldblum zamieniał się w muchę, wiele osób pracowało nad tym jak to zrobić. Nie mogliśmy korzystać z grafiki komputerowej, więc mieliśmy lalkarzy i mechaników, którzy pracowali nad efektem. Pracuję z genialnymi ludźmi - przyznał reżyser.

Jak sam o sobie mówi, jest łagodnym i spokojnym człowiekiem i nie cierpi na koszmary senne. W Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu można odwiedzić wystawę prezentującą twórczość kanadyjskiego reżysera. Ekspozycja "David Cronenberg: Evolution" potrwa do 26 marca 2017 r.

Zachęcamy do wysłuchania całego wywiadu z Davidem Cronenbergiem.

W drugie części audycji, w rozmowie z Michałem Montowskim, Marek Bień z Gutek Film mówił o tegorocznym zdobywcy Nagrody Filmowej Parlamentu Europejskiego Lux,  filmie "Toni Erdman", reż. Marena Ade, oraz o debacie towarzyszącej Dniom Nagrody Lux w Warszawie. Gala wręczenia nagród Lux odbędzie się 10 grudnia we Wrocławiu.

***

Tytuł audycji: "Kulturalna Jedynka"

Prowadzi: Joanna Sławińska

Goście: Marek Bień (Gutek Film)

Data emisji: 29.11.2016 r.

Godzina emisji: 21.09

ab/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Scope100". Zdecyduj, który film trafi do kin w całej Polsce

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2016 19:00
-15 października ruszyła 3. edycja projektu "Scope100". Do 7 listopada potrwa rekrutacja osób, które chciałyby wziąć w nim udział. Zależy nam na różnorodności, żeby byli to chętni mający różny background, zarówno młodzi np. studenci, jak również seniorzy, który interesują się kinematografią, często chodzą do kina. Chodzi o ludzi o różnym wykształceniu, mieszkających zarówno w dużych miastach jak i małych ośrodkach - wyjaśnia Marek Bień.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premiery filmowe, festiwale i Jessica Lange w Bydgoszczy

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2016 13:58
- Jedną z najciekawszych premier weekendu jest "Dzieciństwo wodza" w reż. Bradyego Corbeta. Bardzo udany debiut. Jest to egzystencjalnie zaangażowany dramat, który odczytujemy na bardzo wielu poziomach: historycznym, politycznym i psychologicznym - zachęcał Michał Montowski.
rozwiń zwiń