X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Ożenek" Gogola - wciąż aktualna opowieść o naszych tęsknotach

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2017 12:00
- Chcieliśmy zrobić Gogola tak jak sobie życzył, żeby jego literatura była odczytywana - jako śmiech przez łzy. Chcieliśmy zrobić spektakl w którym salwy śmiechu będą przeplatane autentycznym wzruszeniem - mówi Michał Żebrowski wcielający się w rolę Podkolesina w "Ożenku". 
Audio
  • "Ożenek" w Teatrze 6. Piętro. Rozmowa o sztuce i twórczości Nikołaja Gogola (Kulturalna Jedynka)
Próba w Teatrze 6. Piętro sztuki pt. Ożenek. Nz. aktorzy Michał Żebrowski (L) i Piotr Głowacki
Próba w Teatrze 6. Piętro sztuki pt. "Ożenek". Nz. aktorzy Michał Żebrowski (L) i Piotr Głowacki Foto: PAP/StrefaGwiazd/Stach Leszczyński

Paulina Chruściel 1200x660.jpg
Paulina Chruściel: namiętności się nie zmieniają

11 marca w Teatrze 6.Piętro wystawiono "Ożenek" Nikołaja Gogola, w reżyserii Andrzeja Bubienia. W rozmowie Michał Żebrowski przyznaje, że od dawna marzył o wystawieniu Gogola, który w jego ocenie jest lepszym pisarzem niż Czechow, bo "mniej czasu i słów mu zabiera oddanie bólu istnienia i tajemnicy życia człowieka". 

Jak dodaje Paulina Chruściel, grająca Agafię Gogol, Czechow i Szekspir to autorzy wciąż aktualni. - To autorzy uniwersalni, w których my sie przyglądamy. Oni bardzo boleśnie i bardzo mocno dotykają sensu bycia, naszych tęsknot, potrzeb i pokazują je w swoim zwierciadle - mówi aktorka.  

Dr hab. Beata Siwek z KUL opowiadała o tym, jak zmieniał się tekst "Ożenek", a przepis na udaną realizację Gogola zdradził Jerzy Stuhr. Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji. 

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Martyna Podolska

Goście: Pauliną Chruściel (aktorka), Beata Siwek (kierownik Katedry Literatury Ukraińskiej i Białoruskiej KUL), Jerzy Stuhr (aktor, reżuser), Michał Żebrowski

Data emisji: 24.03.2017

Godzina emisji: 21.11

gs/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Grażyna Łobaszewska o poszukiwaniu szczęścia

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2017 15:00
- Ta płyta jest o szczęściu, o zmianach w samym sobie, jest też o pewnej sile, która potrzebna jest na trudny czas. Na czas, kiedy na swoje pytania nie znajdujemy odpowiedzi. Na czas, kiedy serce mamy rozdarte, boimy się o jutro, pojutrze, boimy się o swoje dzieci, kiedy z partnerem coś jest nie tak - opowiada wokalistka o albumie "Sklejam się" wydanym z formacją Ajagore. 
rozwiń zwiń