X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Król Maciuś I". Dzieci bywają doroślejsze od dorosłych

W sobotę (14.10) w warszawskim Teatrze Lalka odbędzie się premierowy pokaz spektaklu "Król Maciuś I" na podstawie książki Janusza Korczaka.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Karramba Production/shutterstock.com/cc
O Audycji

Baśń o małym chłopcu, który nie miał czasu na zabawę, bo przyszło mu rządzić krajem, Janusz Korczak kieruje tyleż do dzieci, co do dorosłych. I traktuje ich z jednakową powagą. Stawia pytania o sprawiedliwość, szczerość i tolerancję wobec drugiego człowieka. Te pytania, przypomniane po latach na scenie, brzmią niezwykle współcześnie.


xx 

Jak to się dzieje, że dziecko bywa dojrzalsze niż niejeden dorosły? - Dzieci nie mają tego narzuconego myślenia, co jest dla nich dobre, a co złe. Nie kalkulują. Często u nich intuicja jest pierwszym zmysłem, który daje im impuls do działania. A dorośli jednak racjonalizują, co nie jest oczywiście całkowicie złe, ale często blokujące - oceniła reżyserka spektaklu Daria Kopiec.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z reżyserką. W audycji także reportaż Adama Bogoryja-Zakrzewskiego "Dziękuję, że jesteś" nagrodzony w tegorocznej edycji konkursu za reportaż radiowy o tematyce morskiej "Bałtyk 2017".

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Martyna Podolska

Gość: Daria Kopiec (reżyserka)

Data emisji: 10.10.2017

Godzina emisji: 21.11

kk/mg

Playlista
  • Melua Katie - The Love I'm Frightened Of
  • Turnau Grzegorz - Jesienna Dziewczyna
  • Grechuta Marek - Miłość drogę zna
  • IMANY - You Will Never Know