Włoska gwiazda filmowa, która nie jest Włoszką... tylko Polką

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2017 19:50
Kasia Smutniak uważana jest za jedną z najlepszych włoskich aktorek. Komedia "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie" z jej udziałem otrzymała nagrodę David di Donatello - to włoski odpowiednik Oscara.
Audio
  • Włoska gwiazda filmowa, która nie jest Włoszką... tylko Polką (Kulturalna Jedynka)
Katarzyna Smutniak
Katarzyna SmutniakFoto: PAP/Paradisi Alessia/ABACA USA

Grupa przyjaciół podczas wspólnej kolacji postanawia w ramach niewinnej zabawy upublicznić wszystkie swoje e-maile, rozmowy i wzajemnie skrywane tajemnice.

- Ja bym w taką grę zagrała. W 2016 roku założyłam, że zrobię sobie rok szczerości. Maksymalnej, do bólu. Wydaje mi się, że mamy za dużo znajomości i kontaktów, które trudno nazwać przyjaźnią. Ludzi w naszym życiu, którzy nas zatruwają, a my zamiast się bronić czujemy, że musimy w tym trwać. Ja stwierdziłam, że już nie chcę w tym być - mówi Kasia Smutniak. - Rok się skończył. W tym roku nie ma już tego roku szczerości, ale nie potrafię już z tego wyjść. Lubię być szczera. Poza tym nie chce mi się już tracić czasu na bzdury - dodaje.

Kasia Smutniak zaczynała jako modelka, została twarzą Armaniego. Jak to się stało, że zamieniła modeling na aktorstwo i zagrała kilkadziesiąt ról w produkcjach włoskich i międzynarodowych?

- Fuks albo karma. Trzy lata pracowałam jako modelka. To była fajna zabawa i możliwość poznania życia świata, języków, ale szczerze się tym znudziłam - zdradza aktorka. - A pierwszą rolę w filmie dostałam w wyniku wygranego castingu - dodaje.

W jakich filmach lubi grać, a jakie role odrzuca? Czy zobaczymy ją wkrótce w polskim filmie? Dlaczego Nepal jest dla niej ważnym miejscem?  Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Katarzyną Smutniak.

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Joanna Sławińska

Gość: Katarzyna Smutniak (polska aktorka mieszkająca we Włoszech)

Data emisji: 11.12.2017

Godzina emisji: 14.35

kh


 

 

 

Czytaj także

Robert Rozmus. Z Podkarpacia do Romy

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2017 15:00
Aktor, prezenter telewizyjny, konferansjer i wokalista Robert Rozmus opowiedział Jolancie Fajkowskiej o swojej artystycznej drodze - z podkarackiej wsi na deski warszawskich teatrów i przed telewizyjne kamery.
rozwiń zwiń