X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pola Negri bohaterką Święta Niemego Kina

Święto Niemego Kina od 15 lat jest stałą i rozpoznawalną pozycją na festiwalowej mapie Warszawy. Flagowe wydarzenie Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego odbędzie się w dniach 19–22 kwietnia w Kinie Iluzjon przy ulicy Narbutta 50A.
Bestia, reż. Aleksander Hertz, 1917
"Bestia", reż. Aleksander Hertz, 1917 Foto: Fototeka FINA
O Audycji

Wydarzeniu towarzyszyć będzie szereg dodatkowych atrakcji, takich jak międzynarodowa konferencja naukowa poświęcona Poli Negri, warsztaty dla dzieci i rodziców, potańcówka w stylu retro oraz unikalne spacery po pomieszczeniach FINA – na co dzień niedostępnych dla publiczności. W trakcie 4 dni zaprezentowane zostaną filmy z epoki kina niemego z akompaniamentem muzyki jazzowej, klasycznej, klubowej i eksperymentalnej, wykonywanej na żywo przez wybitnych artystów: Włodka Pawlika, Gabę Kulkę, Drekoty, Resinę czy Sutari.

Główną bohaterką tegorocznej edycji Święta Niemego Kina będzie ikona kina przedwojennego – Pola Negri, czyli urodzona w Polsce Barbara Apolonia Chałupiec. Ambicją tegorocznej edycji Festiwalu jest przybliżenie widzom fenomenu tej gwiazdy poprzez ukazanie jak najszerszego spektrum jej kreacji.

Na otwarcie film "Bestia" z 1917 roku. Jest to obecnie najstarszy obraz z udziałem Poli Negri i jedyny przykład jej wczesnej kariery. Pokaz "Bestii" będzie równocześnie polską premierą filmu po zakończonej w 2017 roku restauracji cyfrowej  w rozdzielczości 4K.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Joanny Sławińskiej z Michałem Pieńkowskim i Grzegorzem Rogowskim, filmografami FINA, którzy współtworzyli program filmowy festiwalu.  

jjj

***

W drugiej części audycji zaprosiliśmy Państwa na reportaż "Czas herosów" - z wykorzystaniem nagrań Jana Kasi i Joanny Bogusławskiej pod redakcją  i Agnieszki Walewicz

Joanna Mendak – niedowidząca pływaczka. Wielokrotna medalistka igrzysk paraolimpijskich i mistrzostw świata.

Jadwiga "Jagoda" Polasik – szpadzistka i florecistka, multimedalistka Igrzysk Paraolimpijskich w szermierce na wózkach, zmarła w 2016 roku

Tomasz Leżański - łucznik, olimpijczyk z Monachium, od 1983 r. uczestniczy w zawodach osób niepełnosprawnych, wielokrotny medalistka igrzysk paraolimpijskich i mistrzostw świata.

Polscy paraolimpijczycy opowiadają o tym, co dla nich oznaczają sportowe sukcesy i jak odbierają brak w Polsce szerszego zainteresowania Paraolimpiadą.

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Joanna Sławińska

Gość: Michał Pieńkowski (filmograf FINA), Grzegorz Rogowski (filmograf FINA)

Data emisji: 16.03.2018

Godzina emisji: 21.10

mat.promocyjne, kh

Playlista
  • THE BEACH BOYS - That's Why God Made The Radio
  • Gaba Kulka, Jan Młynarski, - Panowie, bądźcie dla nas dobrzy na zimę
  • Negri Pola - Tango Notturno