Grzegorz Szczepaniak: 60 proc. sukcesu to moi bohaterowie

Gościem audycji był Grzegorz Szczepaniak, reżyser, którego filmy określa się mianem komedii dokumentalnych. Jak powiedziała prowadząca audycję Joanna Sławińska, wyróżnikiem jego filmów jest humor, specyficzny rytm i bardzo ciekawa obserwacja.
Kadr z filmu Najbrzydszy samochód świata
Kadr z filmu "Najbrzydszy samochód świata"Foto: Youtube
O Audycji

11 maja na ekrany wybranych studyjnych kin wejdą dwie komedie Grzegorza Szczepaniaka: "Najbrzydszy samochód świata" i "Ślimaki". Ciekawy jest sposób, w jaki reżyser osiąga w nich efekt humoru. - Myślę, że 60 proc. sukcesu to są sami moi bohaterowie. Oni dają mi rzeczy, których pewnie nigdy bym nie wymyślił. Niektóre zdania piszą sami aktorzy - przyznał Grzegorz Szczepaniak.

Już sam tytuł "Najbrzydszy samochód świata" wydaje się intrygujący. Film zdobył między innymi nagrodę Złotego lajkonika w Krakowie. Najmłodszym bohaterem dokumentu jest ponad 50-letni samochód marki Wartburg. Auto wciąż jeździ, a za jego sterami zasiada Bogdan wraz z matką Kazimierą. Ten film to jednocześnie opowieść o specyficznej relacji, która łączy prawie 97-letnią Kazimierę z jej 72-letnim synem.

"Ślimaki" to stricte komedia dokumentalna. Film opowiada o dwóch mężczyznach, którzy nie mając żadnego doświadczenia, postanowili zarabiać na hodowli ślimaków. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której wysłuchacie też fragmentów rozmów Joanny Sławińskiej z panem Bogdanem i panią Kazimierą, bohaterami filmu "Najbrzydszy samochód świata".

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Joanna Sławińska

Gość: Grzegorz Szczepaniak (reżyser)

Data emisji: 23.04.2018

Godzina emisji: 14.35

abi/ag


Playlista