XLV Przegląd Teatrów Małych Form

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2010 15:52
W Szczecinie zakończył się 45. „Kontrapunkt”. Prawie wszystko się udało...
Audio

Prawie wszystko się udało poza jedną rzeczą, która dla wielu obserwatorów była faworytem tego festiwalu - czyli poza "Makbetem" - przedstawienie, które z powodu nagłej choroby aktora nie doszło do skutku.

- Ja mam w ogóle nieszczęście do tego przedstawienia. Dzień wcześnie byłam zaproszona do warszawskiego teatru Studio i nie mogłam się tam pojawić. Bardzo liczyłam, że w Szczecinie to zobaczę. I żal ogromny, bo szalenie mi się podoba program tegoroczny. Uważam ten festiwal za bardzo udany, a to taki prawie jubileusz, to 45 lecie. Dla mnie ten festiwal bardzo mocno stoi na aktorach - mówi Hanna Bałtyn publicystka i krytyk teatralny. - Ten festiwal jest wyjątkowo wyrównany, trudno jest wybrac faworyta - dodaje.

- Tym razem "Kontrapunkt" został wzbogacony o wyjazd w miejsce niezwykłe, które istnieje tuż przy granicy polsko-niemieckiej od ok. 15 lat, czyli o wyjazd do Schloss Brolin. Grupka artystów postanowiła w opuszczonym gospodarstwie stworzyć taka trochę komunę artystyczną. To jest stowarzyszenie, które korzysta z różnego rodzaju funduszy. To miejsce przez lata bardzo się zmieniło. Wiele ze stodół wyremontowano, jest hotel i małe sale teatralne. I oni wciąż poszukują... To jest też miejsce, gdzie odbywają się co 4 lata różnego rodzaju festiwale. My w Szczecinie Shloss Brolin, bo tak się nazywa to miejsce - od Zamku Brolin - znamy bardzo dobrze, często tam jeździmy. Jest to bardzo blisko, gdyż tylko 40 km od Szczecina - mówi z kolei o 45. "Kontrapunkcie" Joanna Flis, redaktor naczelna Gazety Festiwalowej. 

W dyskusji na temat tegorocznego festiwalu udział wzięli także: dyrektor Festiwalu Anna Garlicka i prof. Robert Cieślak.  

A prowadzili: Małgorzata Prymus PR Szczecin i Andrzej Matul.

(pm)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Konkurs aktorów

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2009 10:47
20 maja rozpoczyna się VII edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Monodramu Współczesnego. To kolejne wydarzenie na stałe wpisane do kulturalnego programu stolicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Weekend w Hajdparku

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2009 14:26
Za nami już 2 dni IV Praskiego Przeglądu Teatralnego "Hajdpark '09". Dziś można zobaczyć dwa kolejne przedstawienia: "Bolko Kantor" i "Złamane paznokcie. Rzecz o Marlenie Dietrich”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Środa w Hajdparku - WYGRAJ BILET

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2009 15:11
Dziś startuje IV Praski Przegląd Teatralny organizowany przez warszawski Teatr Wytwórnia. Pierwszy dzień, wtorek, to spektakl "Pietre"w wykonaniu gosci z Rzymu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W czwartek na Pradze - WYGRAJ BILET

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2009 13:55
Trwa IV Praski Przeglą Teatralny. Czwartek to kolejny jego dzień i kolejne atrakcje. Dla nasych czytelników mamy podwójne zaproszenia na oba czwartkowe spektakle.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie siedź w domu! Idź na przedstawienie lub koncert

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2009 11:59
Drugi dzień świąt Bożego Narodzenia jest dobrą okazją do wyjścia na spektakl czy koncert. Warszawskie kościoły i teatry przygotowały wiele interesujących propozycji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kondycja polskiej kultury

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2010 18:10
Jedni twierdzą, że kondycja naszej kultury jest świetna, inni że coraz gorsza. Jaka jest naprawdę?
rozwiń zwiń