"Magazyn Teatralny" - relacje z kwietniowych festiwali

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2010 22:10
Relacje z festiwali: "Bliscy Nieznajomi" - Festiwal Teatralny w Poznaniu, "Reminiscencje" w Krakowie i Konfrontacje "Klasyka Polska" w Opolu.
Audio

Poznański "Bliscy Nieznajomi". Rozmowa z Falkiem Richterem, reżyserem spektaklu " Stan wyjątkowy"

Krakowskie Reminiscencje Teatralne. Rozmowa z Helgard Haug, reżyserką przedstawienia "Karol Marks: Kapitał. Tom 1"
XXXV Opolskie Konfrontacje Teatralne "Klasyka Polska". "Szewcy" Stanisława Ignacego Witkiewicza w reżyserii Piotr Ratajczaka. Rozmowa z reżyserem
Weronika Szczawińska, reżyserka teatralna; Tomasz Konina, dyrektor opolskich Konfrontacji i Teatru Kochanowskiego w Opolu oraz Bartłomiej Miernik z miesięcznika "Teatr" na temat opolskiego festiwalu

Paweł Wodziński "Słowacki. 5 dramatów. Rekonstrukcja" wg Juliusza Słowackiego na opolskich Konfrontacjach


Prowadził Marcin Wasyluk

Czytaj także

Malta w Poznaniu

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2009 13:14
W Poznaniu rozpocznie się dziś 19. Międzynarodowy Festiwal Teatralny MALTA 2009. Podczas pięciu dni festiwalu odbędzie się 130 wydarzeń, to jest spektakli i widowisk, a także - parady, koncerty, dyskusje, panele i warsztaty. Wystąpi 65 zespołów, w tym 19 zagranicznych. Organizatorzy spodziewają się, że przedstawienia w plenerze i na ulicach miasta obejrzy około 150 tysięcy widzów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prapremiery w Bydgoszczy

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2009 09:51
Teatry z Krakowa, Warszawy, Łodzi, Szczecina, Lublina, Gdańska przyjechały do Bydgoszczy na VIII Festiwal Prapremier, który rozpoczyna się dziś, 2 października. W programie nie zabraknie też spektakli wystawianych przez gospodarzy festiwalu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magiczne sztuczki teatru

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2009 13:21
W Szczecinie trwają XIII Międzynarodowe Spotkania Teatralne "Okno". Artyści z siedmiu krajów: Polski, Niemiec, Austrii, Norwegii, Danii, Holandii i Finlandii zaprezentują przedstawienia, performance, koncerty, projekcje filmów i warsztaty teatralne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powrót do lat 60.

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2009 10:48
Rozpoczął się nowy sezon teatralny. Po wakacyjnej przerwie na deski teatrów powracają spektakle, wśród nich również premiery. Teatr Wytwórnia rozpoczyna sezon debiutem reżyserskim Leny Frankiewicz. "60/09" jest przedstawieniem zainspirowanym przez filmy z okresu lat sześćdziesiątych - "Niewinni czarodzieje", "Pociąg", "Nóż w wodzie". O jego realizacji opowiada reżyser, scenarzysta i aktorka Lena Frankiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie siedź w domu! Idź na przedstawienie lub koncert

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2009 11:59
Drugi dzień świąt Bożego Narodzenia jest dobrą okazją do wyjścia na spektakl czy koncert. Warszawskie kościoły i teatry przygotowały wiele interesujących propozycji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kondycja polskiej kultury

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2010 18:10
Jedni twierdzą, że kondycja naszej kultury jest świetna, inni że coraz gorsza. Jaka jest naprawdę?
rozwiń zwiń