X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Dama z gronostajem" na Zamku Królewskim

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2010 22:05
Dzieła ze zbiorów Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie można oglądać do 30 września.
Audio

Muzeum Czartoryskich w Krakowie - do 30 września dzieła można oglądać na Zamku Królewskim w Warszawie. 

Głównym elementem wystawy jest obraz "Dama z gronostajem" Leonarda da Vinci. Obraz przedstawia Cecylię Gallerani,  dworkę i kochankę mediolańskiego księcia, Ludovica Sforzy, zwanego ze względu na ciemną karnację il Moro, czyli Maur.

Obraz jest dostępny na zamku Królewskim w Warszawie od 18 maja. Został umieszczony w specjalnej sali na pierwszym piętrze. Główną rolę gra tu scenografia, którą przygotowała Violetta Damięcka, a także oświetlenie, którego autorką jest Żaneta Govenlock. "Chciałam wyizolować obraz, dać mu oddzielną przestrzeń. Starałam się stworzyć nastój, w którym widz może odczuć nastrój obrazu" - mówi Żaneta Govenlock.

Do zwiedzenia wystawy zachęca także dyrektor Zamku Królewskiego. Profesor Andrzej Rottermund poleca obraz Remrandta "Krajobraz z miłosiernym Samarytaninem".  "Za każdym razem, kiedy oglądam to dzieło, bardzo silnie go przeżywam. Może dlatego, że to rzadkie dzieło, Remrandt namalował niewiele pejzaży" - mówił w "Wieczorze Kulturalnym" prof. Rottermund.

Oprócz tego dzieła na Zamku Królewskim można zobaczyć 2 inne dzieła Rembrandta, należące do zbiorów Zamku: "Uczony przy pulpicie" i "Dziewczynę w ramie obrazu".

Ekspozycja jest dostępna od poniedziałku do piątku w godz.: 1000 – 1800, w soboty – od godz. 1000 do 2000,w niedziele – od 1100 do 2000.

Prowadziła Anna Lisiecka.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Fruwanie w obrazach

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2008 16:04
Na pierwszym piętrze kamienicy przy Krakowskim Przedmieściu 16/18, w Galerii aTak od 5 września mamy okazję oglądać wystawę prac Teresy Pągowskiej „Przesypywanie czasu”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obrazy z Rosji w Kinotece

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2007 12:50
Rozpoczęła się pierwsza edycja Festiwalu Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Warszawą".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obłęd na obrazach

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2010 07:00
20 stycznia w Wiedniu została otwarta wystawa "Madness & Modernity. Sztuka i obłęd w Wiedniu około 1900 roku".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zuchwała kradzież w paryskim muzeum

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2010 12:26
Pięć obrazów o wartości 500 milionów euro - między innymi autorstwa Pabla Picassa i Henriego Matisse'a skradziono z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Paryżu.
rozwiń zwiń