Korea Festival. Kawałek Korei w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2018 22:00
Koreańczycy po raz siódmy organizują w Warszawie jednodniowy Festiwal Koreański w parku Agrykola. Wydarzenie odbędzie się 9 czerwca.
Audio
  • Festiwal kultury koreańskiej w Warszawie (Kulturalna Jedynka)
Drzewa w parku na wyspie Namiseom w Korei Południowej
Drzewa w parku na wyspie Namiseom w Korei PołudniowejFoto: Shutterstock/Guitar photographer

W tym roku prezentacje sztuki drzeworytu i kaligrafii, filmu, kuchni, muzyki i wielu koreańskich atrakcji dedykowane są Polakom z okazji stulecia odzyskania niepodległości.

Organizatorzy, czyli Ambasada Korei Południowej oraz Centrum Kultury Koreańskiej, planują święto koreańsko-polskiej przyjaźni z udziałem Polaków, których działalność związana jest z Koreą. Spośród kilkunastu naszych restauracji koreańskich wybrano 13 najlepszych, które będą serwowały dania kuchni koreańskiej gościom festiwalu. Największym wydarzeniem będzie koncert znanych w świecie koreańskich perkusistów z grupy Noreum Machi.

W audycji na festiwal zaprosili ambasador Korei Południowej Sung-joo Choi oraz Jaesung Choan i Rafał Denisiuk z Centrum Kultury Koreańskiej.

- Myślę, że poprzez wymianę kulturalną dokonuje się najistotniejsza część zadań dyplomatycznych. Najważniejsze zadanie dyplomacji to umożliwienie kontaktów między ludźmi. Zapraszam wszystkich Państwa, naszych przyjaciół i kolegów, polskie rodziny z dziećmi. Proszę przyjść i dołączyć do nas. Co prawda organizujemy festiwal koreański tylko raz w roku, ale wspólnota koreańska planuje dzień kultury koreańskiej we Wrocławiu - powiedział Sung-joo Choi. 

Korea Festival to wydarzenie, które pokazuje ten kraj z różnych stron. - Poczuj Koreę, smakuj Koreę i odkryj Koreę. Takie jest nasze hasło - zapowiedział Jaesung Choan.

Na festiwalu aż 13 restauracji koreańskich będzie podawało swoje dania. - To absolutny rekord jesli chodzi o liczbnę restauracji. W tym roku czołowi koreańscy restauratorzy zaprezentują swoje wariacje na temat kuchni koreańskiej i mam nadzieję, że zainteresują jak najszerszą grupę odbiorców - przyznał Rafał Denisiuk.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której prezentowaliśmy też reportaż Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej "Dzieci czekają na miłość".

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Michał Montowski

Gość: Sung-joo Choi (ambasador Korei Południowej), Jaesung Choan i Rafał Denisiuk (Centrum Kultury Koreańskiej)

Data emisji: 1.06.2018

Godzina emisji: 21.10

mg/abi

Czytaj także

Historyczny szczyt międzykoreański. "Dużo kwiecistych słów, mało konkretów"

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2018 19:16
- W trakcie szczytu międzykoreańskiego padło wiele kwiecistych deklaracji, ale mało konkretów dotyczących sposobu ich realizacji - powiedział na antenie Jedynki Andrzej Talaga, analityk Warsaw Institute Enterprise.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W co się bawili i grali Azjaci? Wystawa "Zabawa z kulturą"

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2018 19:30
Zabawy i gry przez tysiące lat były ważnym elementem codzienności: przekazywały zasady moralne, integrowały pokolenia i uczyły przydatnych w życiu umiejętności. W Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie można oglądać wystawę "Zabawa z kulturą".
rozwiń zwiń