X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sztuka ludowa na Zamku Królewskim w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2018 17:02
W środę 6 czerwca o godz. 19 na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie odbędzie się plenerowy koncert laureatów tegorocznej 43. Nagrody im. Oskara Kolberga za zasługi dla kultury ludowej. Wcześniej w salach zamku odbędzie się gala wręczenia nagród w konkursie.
Audio
  • Konkurs im. Oskara Kolberga w upowszechnianiu kultury ludowej (Kulturalna Jedynka)
Tradycyjny polski strój ludowy
Tradycyjny polski strój ludowy Foto: Shutterstock/mrotchua

Wręczanie nagród już od kilku la odbywa się na Zamku Królewskim. - To ukłon w stronę laureatów, którzy czują się docenieni - wyjaśnia etnograf Alicja Mironiuk-Nikolska.

Maksymilian Bylicki z Instytutu Muzyki i Tańca zwraca uwagę na przenikanie się kultury ludowej i tzw. kultury wysokiej. - Kultura i twórczość muzyczna zawsze czerpały inspiracje z motywów kultury ludowej - podkreśla. Wyjaśnia, że nagradzani są twórcy z różnych dziedzin, nie tylko muzyki, ale również koronkarstwa, garncarstwa, sztuk plastycznych, czy rzemiosła.

Jakie atrakcje czekają uczestników koncertu? Czy przedmioty, które można kupić na wiejskich bazarach i różnych kiermaszach mają wiele wspólnego z autentykami? Jak wybierani są laureaci? Czym różni się muzyka ludowa od muzyki folk? Posłuchaj nagrania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Anna Stempniak

Goście: Alicja Mironiuk-Nikolska (członek Komisji Nagrody, etnograf, Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie), Maksymilian Bylicki (dyrektor Instytutu Muzyki i Tańca)

Data emisji: 2.06.2018

Godzina emisji: 14.36

ag
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Spotkanie z muzyką góralską, a dokładnie z muzyką spiską i orawską

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2018 14:56
Na Orawie przed II wojną swiatową Emil Mika zbierał wszelkie świadectwa folkloru rodzinnej ziemi, gromadził i opracowywał pieśni z tego terenu, a część zbiorów opublikował w 1934 roku w tomie "Pieśni orawskie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Huculski folklor. Magia i prawda życia

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2018 13:41
Tym razem w audycji wyruszyliśmy w niezwykły świat folkloru i kultury ludowej Huculszczyzny, karpackiej krainy leżącej niegdyś na Kresach Rzeczpospolitej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Są obowiązki, które wyzwalają ochotę do śpiewu

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2018 11:23
W ostatniej audycji prezentowaliśmy dużo muzyki ludowej. Nie zabrakło też rozmów z laureatami festiwalu Nowa Tradycja oraz Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym.
rozwiń zwiń