X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Trzeci dzień festiwalu Dwa Teatry

Kolejna relacja z Festiwalu Dwa Teatry w Sopocie i kolejne rozmowy Martyny Podolskiej z jego uczestnikami.
Jacek Raginis-Królikiewicz reżyser spektaklu Inspekcja, współautor sztuki, syn zmarłego niedawno Grzegorza Królikiewicza
Jacek Raginis-Królikiewicz reżyser spektaklu "Inspekcja", współautor sztuki, syn zmarłego niedawno Grzegorza Królikiewicza Foto: Wojciech Kusiński/Jedynka
O Audycji

Piotr Cyrwus, który na żywo grał w słuchowisku opowiada, jak się robi takie przedstawienia. Wziął na warsztat wielką literaturę, która wyszła spod piór Sławomira Mrożka i Zbigniewa Herberta.

Jacek Raginis-Królikiewicz i Mariusz Ostrowski opowiadają o telewizyjnym przedstawieniu "Inspekcja". To próba rekonstrukcji wydarzeń, które poprzedziły zbrodnię katyńską, a dotyczyła próby przekonania polskich oficerów do przejścia na stronę sowiecką.

Zaś Małgorzata Kocik i Arkadiusz Janiczek mówią o przedstawieniu TVP Żabusia. Wyjaśniają, jak odczytali tekst Gabrieli Zapolskiej.

Posłuchaj nagrania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Martyna Podolska

Goście: Piotr Cyrwus (aktor, reżyser), Jacek Raginis-Królikiewicz (reżyser, scenarzysta), Mariusz Ostrowski (aktor), Małgorzata Kocik (aktorka), Arkadiusz Janiczek (aktor)

Data emisji: 1.07.2018

Godzina emisji: 22.13

agPlaylista