Trzeci dzień festiwalu Dwa Teatry

Kolejna relacja z Festiwalu Dwa Teatry w Sopocie i kolejne rozmowy Martyny Podolskiej z jego uczestnikami.
Jacek Raginis-Królikiewicz reżyser spektaklu Inspekcja, współautor sztuki, syn zmarłego niedawno Grzegorza Królikiewicza
Jacek Raginis-Królikiewicz reżyser spektaklu "Inspekcja", współautor sztuki, syn zmarłego niedawno Grzegorza Królikiewicza Foto: Wojciech Kusiński/Jedynka
O Audycji

Piotr Cyrwus, który na żywo grał w słuchowisku opowiada, jak się robi takie przedstawienia. Wziął na warsztat wielką literaturę, która wyszła spod piór Sławomira Mrożka i Zbigniewa Herberta.

Jacek Raginis-Królikiewicz i Mariusz Ostrowski opowiadają o telewizyjnym przedstawieniu "Inspekcja". To próba rekonstrukcji wydarzeń, które poprzedziły zbrodnię katyńską, a dotyczyła próby przekonania polskich oficerów do przejścia na stronę sowiecką.

Zaś Małgorzata Kocik i Arkadiusz Janiczek mówią o przedstawieniu TVP Żabusia. Wyjaśniają, jak odczytali tekst Gabrieli Zapolskiej.

Posłuchaj nagrania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Martyna Podolska

Goście: Piotr Cyrwus (aktor, reżyser), Jacek Raginis-Królikiewicz (reżyser, scenarzysta), Mariusz Ostrowski (aktor), Małgorzata Kocik (aktorka), Arkadiusz Janiczek (aktor)

Data emisji: 1.07.2018

Godzina emisji: 22.13

agPlaylista