"Matki oryginałów" w warszawskiej Królikarni

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2018 22:30
Gościem "Kulturalnej Jedynki" była kuratorka, Ewa Kozik oraz dyrektor Muzeum Rzeźby w Królikarni, Agnieszka Tarasiuk. Panie przedstawiły letnią ofertę warszawskiego muzeum. Na odwiedzających czeka moc atrakcji zarówno wewnątrz palacu jak też w parkowym plenerze.
Audio
  • Wystawa w warszawskiej Królikarni (Kulturalna Jedynka)
Forma do odlewu rzeźby Głowa Fryderyka Chopina z cyklu Głowy wawelskie Xawerego Dunikowskiego, lata 60-te XX wieku (ze zbiorów Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego, Muzeum Narodowe w Warszawie)
Forma do odlewu rzeźby "Głowa Fryderyka Chopina" z cyklu "Głowy wawelskie" Xawerego Dunikowskiego, lata 60-te XX wieku (ze zbiorów Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego, Muzeum Narodowe w Warszawie)Foto: Bartosz Górka / MNW

Tytułowe matki to formy rzeźbiarskie. Wystawa opowiada o tym, jak rzeźba powstaje. Warsztat artystyczny jest ośrodkiem zainteresowania, co potwierdza też ekspozycja konserwatorska.

Wystawa będzie czynna od 13 lipca 2018 roku.

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Michał Montowski

Goście: Agnieszka Tarasiuk (dyrektor Muzeum Rzeźby w Królikarni), Ewa Kozik (kuratorka)

Data emisji: 6.07.2018

Godzina emisji: 22.33

ag


Czytaj także

Wanda Czełkowska. Retrospekcja

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2016 13:40
Zaledwie jedna rzeźba i dwa rysunki Wandy Czełkowskiej zaprezentowano w maju 2016 roku na zbiorowej wystawie w nowojorskiej galerii Brodway 1602. Prace polskiej artystki zostały uznane za jedną z dziesięciu najlepszych i najważniejszych prezentacji Frieze New York 2016.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolekcja Czartoryskich. "Dama z łasiczką" i kamyki z grobu Romea i Julii

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2017 10:20
- Księżna Izabela z Flemingów Czartoryska była świetnie wykształcona językowo i literacko. Połączenie tego z jej niespożytą energią powodowało, że to, co pragnęła umieścić w Świątyni Sybilli bądź w Domu Gotyckim, potrafiła wydobyć niemalże spod ziemi, pokonując opór władz, ustrojów, zaborców - podkreśla Justyna Guze, historyk sztuki, kustosz Muzeum Narodowego w Warszawie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Miejska rewolta". 100-lecie buntu polskich artystów

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2017 20:00
4 listopada 1917 roku miała miejsce pierwsza znacząca wystawa prac polskich artystów awangardowych - w Pałacu Sztuki w Krakowie pokazano niemal sto prac 18 artystów. Do tamtych czasów odwołuje się aktualna wystawa w Muzeum Narodowym w Warszawie pt. "Miejska rewolta".
rozwiń zwiń