X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Ogród w Milanówku stał się fundamentalnym faktem dla mojego istnienia"

- Często stawiam sobie pytanie, jakim pisarzem byłbym w późnym wieku mojego życia, gdybyśmy się nie przeprowadzili w połowie lat 90. z Warszawy do Milanówka - mówi poeta w rozmowie z Dorotą Kołodziejczyk. 
Jarosław Marek Rymkiewicz
Jarosław Marek RymkiewiczFoto: PAP/GRZEGORZ JAKUBOWSKI
O Audycji

Jarosław Marek Rymkiewicz, poeta, eseista, krytyk, dramaturg, a w ostatnich latach publicysta polityczny, skończył 83 lata. Jubilat, jest profesorem filologiem i emerytowanym pracownikiem Instytutu Badań Literackich PAN w Warszawie, jak również członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Autor jest laureatem bardzo wielu nagród, między innymi: nagrody literackiej "Nike", nagrody literackiej imienia Józefa Mackiewicza i nagrody imienia Lecha Kaczyńskiego, którą został uhonorowany w 2016.

Ogród poety w Milanówku należy do najpełniej opisanych w poezji. "Metempsychoza" to piąty tomik Rymkiewicza - po zbiorach "Znak niejasny, baśń półżywa", "Do widzenia gawrony", "Zachodzie słońca w Milanówku" i "Końcu lata w zdziczałym ogrodzie" - który jest z tym miejscem związany. 

- Niewątpliwie ten ogród stał się fundamentalnym faktem dla mojego istnienia i dla mojego pisania tym samym. Stał się dostarczycielem nie tylko widoków, ale także głębszej symboliki. Zacząłem opowiadać o świecie przy pomocy roślin, drzew, krzewów, zwierzątek i ptaków żyjących w tym ogrodzie - mówi Jarosław Marek Rymkiewicz.

Zapraszamy do wysłuchania całej archiwalnej rozmowy Doroty Kołodziejczyk z Jarosławem Markiem Rymkiewiczem. W audycji przypomnieliśmy także wiersze i wypowiedzi poety oraz fragmenty audycji o nim z archiwum Polskiego Radia. Ponadto, o twórczości Jarosława Marka Rymkiewicza rozmawialiśmy z krytykiem literackim i poetą Januszem Drzewuckim oraz reżyserem Piotrem Cieplakiem. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Magda Mikołajczuk

W audycji wyemitowano: archiwalną rozmowę Doroty Kołodziejczyk z Jarosławem Markiem Rymkiewiczem

Goście: Janusz Drzewucki (krytyk literacki, poeta), Piotr Cieplak (reżyser)

Data emisji: 13.07.2018

Godzina emisji: 21.09

kh


Playlista