X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Festiwal NNW ma już 10 lat

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2018 11:57
Festiwal Niepokorni Niezłomni Wyklęci, to miejsce prezentacji nie tylko filmów dokumentalnych, ale również filmów fabularnych, czy słuchowisk i dokumentów radiowych inspirowanych dziejami walki o niepodległość w latach 1939-89 i ludzi skazanych przez propagandę PRL-u na zapomnienie.
Audio
  • Festiwal Niepokorni Niezłomni Wyklęci (Kulturalna Jedynka)
Flagę i list od premiera Węgier Viktora Orbana Arkadiuszowi Gołębiewskiemu (P), organizatorowi festiwalu wręcza uczestniczka Rewolucji Węgierskiej w 1957 Maria Witter
Flagę i list od premiera Węgier Viktora Orbana Arkadiuszowi Gołębiewskiemu (P), organizatorowi festiwalu wręcza uczestniczka Rewolucji Węgierskiej w 1957 Maria WitterFoto: PAP/Adam Warżawa

Osobną częścią, wręcz samodzielnym festiwalem jest aktywność muzyczna. - Dużo ważnych koncertów polskich i zagranicznych kapel rockowych - mówi dyrektor i twórca festiwalu Arkadiusz Gołębiewski.

Jubileuszowy Festiwal zaczął się nietypowo, bo w sobotę (29 września) i potrwa do wtorku (2 października). Datę jego zakończenia wybrano nieprzypadkowo, gdyż właśnie na ten dzień zaplanowano uroczystości pogrzebowe admirała Józefa Unruga - wielkiego patrioty i dowódcy polskiej Floty podczas obrony Wybrzeża w 1939 roku. - Na naszym festiwalu chcemy pokazywać filmy, które pokazują fenomen polskości, gdzie takie legendy polskiej historii jak admirał Unrug mogą być przywoływane - wyjaśnia Arkadiusz Gołębiewski.

Więcej o festiwalu w dołączonym nagraniu. W audycji mówimy również o prapremierze sztuki "Deprawator" w Teatrze Polskim w reżyserii Macieja Wojtyszki (o spotkaniu Witolda Gombrowicza, Czesława Miłosza i Zbigniewa Herberta). Na scenie m.in. Andrzej Seweryn, Wojciech Malajkat, Paweł Krucz, Magdalena Zawadzka, Grażyna Barszczewska i Anna Cieślak.

Odnotowujemy też spektakle: "Warto było" i "Tchnienie". "Warto było" to spektakl w reżyserii Cezi Studniaka. Przedstawienie jest koprodukcją Akademii Teatralnej w Warszawie i Teatru im. Solskiego w Krakowie. Reżyserem spektaklu "Tchnienie" jest Grzegorz Małecki.

***

Tytuł audycjiKulturalna Jedynka

Prowadzi: Anna Stempniak

Reporterki: Dorota Kołodziejczyk, Ewa Heine

Goście: Arkadiusz Gołębiewski, Maciej Wojtyszko, Paweł Krucz, Wojciech Malajkat, Andrzej Seweryn

Data emisji: 30.09.2018

Godzina emisji: 20.10

ag/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Olga Mickiewicz wyróżniona na VIII Festiwalu Filmowym NNW - Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2016 10:15
Głównemu konkursowi na film dokumentalny towarzyszył konkurs na dokument radiowy. Olga Mickiewicz ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia została wyróżniona za reportaż "Bóg, Honor, Ojczyzna i ja"
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal Nowe Epifanie. 50 propozycji na 40 wielkopostnych dni

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2018 16:17
W środę (14.02) w Warszawie rozpocznie się interdyscyplinarny festiwal wielkopostny Nowe Epifanie (dawne Gorzkie Żale).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Operetka" Gombrowicza w teatrze im. Stanisława Ignacego Witkiewicza

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2018 13:38
W audycji przedstawiliśmy przegląd aktualnych wydarzeń na scenach wybranych polskich teatrów: w Opolu, Zakopanem i Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

22. Festiwal Szekspirowski

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2018 14:03
W Gdańsku trwa święto wszystkich, którzy kochają teatr i Szekspira. Już od tygodnia uczestnicy wystawiają w różnych przestrzeniach również Sopotu i Gdyni przedstawiają spektakle i wystawy, spotykają się również z widzami.
rozwiń zwiń