X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jubileusz Łódzkiej Filmówki

Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi obchodzi w tym roku 70-lecie. W 2014 roku amerykański magazyn filmowy "The Hollywood Reporter" opublikował ranking najlepszych zagranicznych szkół filmowych na świecie i na drugim miejscu, zaraz za uczelnią z Londynu, znalazła się właśnie łódzka szkoła.
Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna.  Siedziba przy ul. Targowej
Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna. Siedziba przy ul. TargowejFoto: PAP/Grzegorz Michałowski
O Audycji

W audycji nadanej z okazji 70-lecia łódzkiej Szkoły Filmowej można usłyszeć piękne opowieści absolwentów: Janusza Zaorskiego, Filipa Bajona, Małgorzaty Szumowskiej, Jagody Szelc i Cezarego Pazury.

Dlaczego rektor Mariusz Grzegorzek, uważa że studenci nie powinni oglądać się na Cannes? Jak wyglądały egzaminy wstępne rozmówców Joanny Sławińskiej, oraz... o co chodzi z węgierskimi poetami? Jakich rad, nieoficjalnie, udzielała Maria Zmarz-Koczanowicz w czasie egzaminów wstępnych? Zapraszamy do wysłuchania audycji z muzyką Krzysztofa Komedy do filmów Romana Polańskiego.

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Joanna Sławińska

Gość: Janusz Zaorski (scenarzysta, reżyser i producent filmowy), Filip Bajon (scenarzysta, reżyser), Małgorzata Szumowska (reżyserka, scenarzystka), Jagoda Szelc (reżyserka, scenarzystka), Cezary Pazura (aktor, reżyser)

Data emisji: 12.10.2018

Godzina emisji: 21.10

kh

Playlista
  • Rosengren Bernt (ts) - "Ballad For Bernt (from Roman Polanski's ""Knife In The Water"", dedicated to Bernt Rosengren)"
  • Mia Farrow, - Rosemary's Baby
  • Rybicka Natalia, Bohosiewicz Sonia, Big Collective Band, - On The Sunny Side Of The Street