Jubileusz Łódzkiej Filmówki

Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi obchodzi w tym roku 70-lecie. W 2014 roku amerykański magazyn filmowy "The Hollywood Reporter" opublikował ranking najlepszych zagranicznych szkół filmowych na świecie i na drugim miejscu, zaraz za uczelnią z Londynu, znalazła się właśnie łódzka szkoła.
Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna.  Siedziba przy ul. Targowej
Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna. Siedziba przy ul. TargowejFoto: PAP/Grzegorz Michałowski
O Audycji

W audycji nadanej z okazji 70-lecia łódzkiej Szkoły Filmowej można usłyszeć piękne opowieści absolwentów: Janusza Zaorskiego, Filipa Bajona, Małgorzaty Szumowskiej, Jagody Szelc i Cezarego Pazury.

Dlaczego rektor Mariusz Grzegorzek, uważa że studenci nie powinni oglądać się na Cannes? Jak wyglądały egzaminy wstępne rozmówców Joanny Sławińskiej, oraz... o co chodzi z węgierskimi poetami? Jakich rad, nieoficjalnie, udzielała Maria Zmarz-Koczanowicz w czasie egzaminów wstępnych? Zapraszamy do wysłuchania audycji z muzyką Krzysztofa Komedy do filmów Romana Polańskiego.

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Joanna Sławińska

Gość: Janusz Zaorski (scenarzysta, reżyser i producent filmowy), Filip Bajon (scenarzysta, reżyser), Małgorzata Szumowska (reżyserka, scenarzystka), Jagoda Szelc (reżyserka, scenarzystka), Cezary Pazura (aktor, reżyser)

Data emisji: 12.10.2018

Godzina emisji: 21.10

kh

Playlista
  • Rosengren Bernt (ts) - "Ballad For Bernt (from Roman Polanski's ""Knife In The Water"", dedicated to Bernt Rosengren)"
  • Mia Farrow, - Rosemary's Baby
  • Rybicka Natalia, Bohosiewicz Sonia, Big Collective Band, - On The Sunny Side Of The Street