X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Music with No borders". Muzyka może rozwiązywać problemy społeczne

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 12:39
W "Kulturalnej Jedynce" Magda Mikołajczuk rozmawiała z organizatorką wydarzenia "Music with No borders" o tym, dlaczego muzyka jest idealnym narzędziem do budowania zrozumienia między ludźmi, czemu do jej tworzenia wystarczy samo ludzkie ciało i czego można spodziewać się na wydarzeniu. 
Audio
  • Rozmowa z Małgorzatą Zwierzchowską, organizatorką wydarzenia "Music with No Borders" (Kulturalna jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

"Music with No borders" odbędzie się 13 i 14 lipca 2019 roku w Muzeum Warszawskiej Pragi, gdzie zgromadzona społeczność (muzycy i publiczność) porozmawiają o muzyce, jako o narzędziu do wprowadzania społecznej zmiany. Zaproszeni goście z całego świata zaprezentują już funkcjonujące programy, w których świadomie wykorzystują wspólne granie i śpiewanie do przekraczania granic rasowych, etnicznych, cywilizacyjnych. - Pomyślałam, że muzyka jest idealnym narzędziem, które może budować zrozumienie między ludźmi - powiedziała organizatorka wydarzenia Małgorzata Zwierzchowska.

Muzyka zamiast karabinów

- Dzięki współpracy z JM International oraz dzięki stypendium Projects for Peace możemy skontaktować się z ludźmi, którzy wykorzystują muzykę do tego, by budować pokój na świecie - powiedziała w "Kulturalnej Jedynce" Małgorzata Zwierzchowska, za przykład podając polskiego kapucyna brata Benedykta Pączka, który w Afryce założył szkołę muzyczną. - Ideą, jaka przyświecała w założeniu szkoły była zamiana karabinów na instrumenty, ponieważ afrykańskie dzieci często są angażowane w konflikty zbrojne - przyznał gość Jedynki.

Wstęp na "Music with no borders" jest bezpłatny. Wstęp na koncerty towarzyszące za symboliczną opłatą. Wydarzenie będzie tłumaczone symultanicznie w językach angielskim i polskim. 

Co będzie działo się na wydarzeniu? Czy będzie można tworzyć własną muzykę?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Michał Montowski

Materiał: Magda Mikołajczuk

Data emisji: 9.07.2019

Godzina emisji: 21.40

K.A/khTen artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mietek Szcześniak: obwieszczam światu, że powstały "Siedmiomilowe buty"

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2019 17:55
Mietek Szcześniak w "Muzycznej Jedynce" opowiedział o swoim nowym jazzowym projekcie, który stworzył z pianistką Joanną Gajdą angażując do współpracy najmłodszych. Jak brzmią stare jazzowe klasyki śpiewane przez dzieci?
rozwiń zwiń