Przegląd filmów Stanisława Jędryki na Festiwalu Kino Dzieci

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2019 15:36
W sobotę (21.09) rozpoczyna się VI Festiwal Kino Dzieci, jedna z najwyżej w Europie ocenianych imprez tego typu, a w niej odbędzie się retrospektywa twórczości zmarłego w tym roku Stanisława Jędryki, autora takich filmów i seriali jak: "Do przerwy 0:1" (serial), "Paragon gola", "Wakacje z duchami" (seriale), "Podróż za jeden uśmiech" (serial i film), "Stawiam na Tolka Banana" (serial), "Szaleństwo Majki Skowron" (serial).
Audio
  • Przegląd wydarzeń kulturalnych (Kulturalna Jedynka)
Stanisław Jędryka
Stanisław JędrykaFoto: Redakcja Lata z Radiem

Dyrektor festiwalu Maciej Jakubczyk i jeden z jego twórców informuje, że festiwal trafi do 22 miast i w każdym z nich będzie pokazanych 9 głównych filmów. - W Warszawie i Wrocławiu zostanie wyświetlony pełen repertuar - zapowiada. Za punkt honoru postawili sobie, aby filmu pozostały w Polsce po festiwalu i były pokazywane naszej publiczności. Później zostaną pokazane w 80 miejscach. W audycji również archiwalna wypowiedź Stanisława Jędryki z 1980 roku. Szczegółowy program festiwalu dostępny na stronie internetowej.

Teatr Współczesny rozpoczyna swój siedemdziesiąty, jubileuszowy sezon. Premierą sezonu jest "Wstyd" w reżyserii Wojciecha Malajkata. W audycji rozmowa z twórcami spektaklu, a o dokonaniach i planach mówi dyrektor Maciej Englert.

Wojciech Zaniewski został laureatem Grand PRIX 7. Międzynarodowego Biennale Pasteli, który rozstrzygnięto w Nowym Sączu. Do konkursu zgłosiło się ponad 330 artystów z 33 krajów zgłaszając łącznie  828 prac. Te najwyżej ocenione  przez jury zostały wyeksponowane na wystawie pokonkursowej w BWA Sokół. Wśród nich znalazły się  dwie prace Wojciecha Zaniewskiego pośród ponad 200 prac 130 autorów. Wystawę można oglądać do 3 listopada tego  roku.

Podczas poznańskiego festiwalu kryminału Granda (20-22.09.) nastąpi ogłoszenie zwycięzców konkursu Programu Niepodległa na kryminał z okazji stulecia polskiej policji. O tym wydarzeniu oraz o konkursie - plebiscycie na najlepszy polski kryminał stulecia - mówi Kamil Wnuk z Biura Programu Niepodległa.

3 minuty o teatrze Ewy Heine: "Klub winowajców"- Scena debiutów przy Teatrze WarSawy.

Posłuchaj całej audycji.

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka 

Prowadzi: Michał Montowski

Materiały reporterskie: Dorota Kołodziejczyk, Monika Chrobak

Data emisji: 15.10.2019

Godzina emisji: 22.10

ag


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pies na ekranie i na teatralnych deskach

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2017 12:02
W piątek Warszawski Festiwal Filmowy otworzył film "Pewnego razu w listopadzie" z psem Kolesiem. Zaś w sobotę w Teatrze Współczesnym odbędzie się premiera spektaklu "Psie serce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

7. Festiwal filmowy dla dzieci i młodzieży "Kino w Trampkach"

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2019 11:49
W dniach 30 maja-9 czerwca odbywa się w Warszawie festiwal filmowy dla dzieci i młodzieży "Kino w Trampkach". O tym, czym i do kogo skierowane jest wydarzenie i dlaczego jest tak bardzo wyjątkowe, opowiedziała w "Magazynie bardzo filmowym" dyrektor artystyczna festiwalu, Karolina Śmigiel.
rozwiń zwiń