X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Niezwykła oferta dla muzyków w trudnej sytuacji życiowej

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2019 08:00
Program Reorientacji Zawodowej Muzyków adresowany jest do profesjonalnych muzyków, obywateli polskich i rezydentów, którzy z powodów zdrowotnych, lub innych życiowych przeszkód nie mogą uprawiać zawodu artysty, a nie uzyskali jeszcze prawa do emerytury lub renty. 
Audio
  • Niezwykła oferta dla muzyków w trudnej sytuacji życiowej (Kulturalna Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Stokkete

Dyrektor Instytutu Muzyki i Tańca Maxymilian Bylicki zwrócił uwagę, że zawód muzyka jest bardzo wymagający. Najpierw niemal 20 lat nauki a potem niepewna przyszłość. Mniejszość, która gra w orkiestrach, ma stałe zatrudnienie, pozostali muszą kombinować. Muszą też pozostawać w doskonałej kondycji fizycznej. W 2009 roku pracownicy orkiestr dętych stracili prawo do przejścia na wcześniejszą - o pięć lat - emeryturę. Nie każdy jest w stanie dąć w puzon do "sześćdziesiątki".

Celem Programu Reorientacji Zawodowej Muzyków jest umożliwienie uczestnikom rozpoczęcia nowej działalności zarobkowej do czasu nabycia prawa do emerytury lub renty. W pierwszej edycji programu, przypadającej na 2019/2020 rok, osoby zainteresowane reorientacją zawodową mogą skorzystać z następujących form wsparcia: bezpłatny kurs konserwacji i strojenia fortepianów, bezpłatny kurs komputerowego pisania nut, bezpłatny kurs animatora życia muzycznego oraz stypendium na realizację indywidualnego projektu przekwalifikowania zawodowego.

- Przede wszystkim oferujemy doradztwo zawodowe. Każdy muzyk może uzyskać poradę doradcy, porozmawiać o tym, jak ukierunkować swoje działania. Oczywiście muzyk ten może poszukać zupełnie innego zawodu, niezwiązanego z kulturą, ale wciąż potrzeba nam osób aktywnych w kulturze w innych rolach np. mamy wiele pianin, fortepianów, które nie mają dobrej opieki, bo nie ma wykwalifikowanych stroicieli - wskazał Bylicki. Gość radiowej Jedynki zachęcił zainteresowane osoby do wejścia na stronę internetową imit.org.pl

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której mówiliśmy o premierach teatralnych, spektaklach: "Matka Joanna od Aniołów" według Jarosława Iwaszkiewicza w reżyserii Jana Klaty w Nowym Teatrze w Warszawie oraz "Ptak" Jerzego Szaniawskiego w reżyserii Magdy Drab w Teatrze Polskim w Bydgoszczy. Ewa Heine zrecenzowała "Dziady" w Teatrze Polskim w reżyserii Janusza Wiśniewskiego. Przypomnieliśmy też, że już 6 grudnia rozpocznie się Festiwal Boska Komedia w Krakowie.

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Anna Stempniak 

Gość: Maxymilian Bylicki (dyrektor Instytutu Muzyki i Tańca)

Materiały reporterskie: Dorota Kołodziejczyk

Data emisji: 1.12.2019 r. 

Godzina emisji: 22.08

kk

Zobacz więcej na temat: Anna Stempniak KULTURA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Carmina Burana. Mgnienie oka" we współczesnej technologii

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2019 15:39
"Carmina Burana. Mgnienie oka" to koncert - inscenizacja w reżyserii Borisa Kudliczki, która wykorzystuje najnowocześniejsze technologie w ukazaniu dzieła Carla Orffa. Spektakle odbędą się 21, 22 oraz 30 listopada w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co wiemy o Victorze Hugo?

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2019 15:20
Dramaturg, poeta, prozaik. Jeden z najważniejszych twórców literatury francuskiej i czołowy przedstawiciel romantyzmu francuskiego. Polityk życzliwy Polakom i niepodległości Polski. Bohaterem magazynu "Kulturalna Jedynka" był Victor Hugo. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakub Szamałek: internet jest znakomitym narzędziem do rozprzestrzeniania nieprawdy

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2019 12:52
- Tymi fałszywymi informacjami można zupełnie wykoleić proces demokratyczny - powiedział w radiowej Jedynce Jakub Szamałek, autor trylogii "Ukryta sieć".
rozwiń zwiń