X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Muzeum Podlaskie dostanie ministerialne dofinansowanie

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2019 22:05
Muzeum Podlaskie dostanie dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. O wszystkich jego oddziałach opowiada w "Kulturalnej Jedynce" w niedzielę (22.12) dyrektor Andrzej Lechowski.
Audio
Muzeum Podlsakie
Muzeum PodlsakieFoto: BestPhotoStudio/shutterstock

Muzeum Podlaskie w Białymstoku powstało w 1949 r. Jest największą placówka muzealną w województwie podlaskim. W skład Muzeum wchodzi siedem oddziałów:  
Ratusz w Białymstoku – siedziba  główna
Muzeum w Tykocinie
Muzeum Ikon w Supraślu
Muzeum Wnętrz Pałcowych w Choroszczy
Muzeum w Bielsku Podlaskim
Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego
Muzeum Historyczne

W audycji ponadto:

Relacja z uroczystego otwarcia Muzeum Czartoryskich w Krakowie.

Prezentacja w Państwowym  Muzeum Etnograficznym "Wcielenia jelenia". Okazuje się, że jeleń uznawany za temat kiczu, ma swoje "wcielenia", które sprawiają, że kojarzenie go z kiczem staje się nieoczywiste. Znaczenia symboliczne dawne, związane z mitologią i legendami anektuje symbolika współczesna.

Trzy minuty o teatrze  Ewy Heine, czyli recenzja "Dobrze się  kłamie", adaptacji znanego filmu Paolo Genovese "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie". Komediodramat w reżyserii Marcina Hycnara.

"Serotonina" adaptacja powieści Michela Houellebecq’a w Teatrze Studio. Spektakl w reżyserii Pawła Miśkiewicza – premiera.

Wystawa o 100-leciu polskiej scenografii. "Zmiana ustawienia" we współpracy Instytutu Teatralnego i Zachęty. (czynna do 19. stycznia).

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka 

Prowadzi: Michał Montowski

Gość: Andrzej Lechowski (dyrektor Muzeum Podlaskiego)

Data emisji: 22.12.2019 r. 

Godzina emisji: 21.09

ag

 

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tadeusz Kościuszko - wciąż popularny bohater

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2018 16:43
Rok 2017 był rokiem Tadeusza Kościuszki. Ale koniec obchodów nie oznacza końca zbierania pamiątek po naczelniku. Te pamiątki ma zaprezentować na specjalnej ekspozycji powstające w Krakowie Muzeum Tadeusza Kościuszki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polska to kraj sukcesu indywidualnego, a nie wspólnego"

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2018 13:00
Trwa VIII Kongres Polska Wielki Projekt, podczas którego politycy, naukowcy i eksperci dyskutują o wyzwaniach rozwojowych Polski. Tematem przewodnim tegorocznej edycji są wartości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niesamowita historia ocalenia skarbu wawelskiego

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2019 18:04
Ta historia to niemal gotowa fabuła thrillera. W 1939 roku w obliczu niemieckiej agresji pracownicy muzeum na Zamku Królewskim na Wawelu postanowili ocalić najcenniejsze eksponaty ze skarbca koronnego. Z poświeceniem wywieźli je z Krakowa śmieciarką, tratwą, wozami drabiniastymi i dopiero potem samochodami.
rozwiń zwiń