X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Odnaleźć matkę za wszelką cenę

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2019 12:05
W audycji "Kulturalna Jedynka" Martyna Podolska rozmawiała z aktorką Zofią Domalik, która wcieliła się w rolę Oli, głównej bohaterki w filmie "Wszystko dla mojej matki" w reżyserii Małgorzaty Imielskiej.
Audio
  • Odnaleźć matkę za wszelką cenę (Kulturalna Jedynka)
Plakat do filmu Wszystko dla mojej matki
Plakat do filmu "Wszystko dla mojej matki" Foto: mat. promocyjne/shutterstock

Ola ma 17 lat. Za ciągłe ucieczki z domu dziecka sąd umieścił ją w zakładzie poprawczym. Nie ma fajnych ubrań ani drogiego telefonu. W przeciwieństwie do innych dziewczyn nie chce w zamian za papierosy i drobne sumy świadczyć dozorcy usług seksualnych. Jedyne, czego pragnie, to odzyskać matkę. Dziewczyna trenuje zawzięcie lekkoatletykę. Wierzy, że jeśli zacznie osiągać sukcesy na zawodach, matka ją odnajdzie. Ta jej "oddzielność" od świata sprawia, że staje się ofiarą przemocy.

- Wydaje mi się, że ten film jest o jakimś wykluczeniu, zagubieniu, niesłuchaniu drugiej osoby i Olce wydaje się, że mama była tą jedyną osobą, z którą ona miała ten kontakt i która może jej wysłuchać i dlatego ona jej poszukuje - podkreśliła Zofia Domalik. - Każdy człowiek poszukuje miłości i osoby, które tak młodo trafiają do domu dziecka i domu poprawczego po prostu bardzo potrzebują przytulenia, miłości, zaufania z drugiej strony – dodała. Rozmówczyni Martyny Podolskiej zaznaczyła, że film opowiada o bardzo poruszającej kwestii i to, że sam obraz jest brutalny, ale nie taki jakim go widziano w rzeczywistości. - Nasz film pokazuje co tam się dzieje, ale nie pokazuje najbardziej brutalnych momentów. My ten film mogliśmy zrobić brutalniejszy. Rzeczywistość niestety jest bardziej przygnębiająca niż ten film - wyjaśniła aktorka. 

Jak Zofia Domalik przygotowywała się do roli? Jaki miała kontakt z reżyserką - Małgorzatą Imielską?

Posłuchaj całej rozmowy już teraz!. 

Poza tym w audycji:

- spektakl muzyczny "Born by Boney M." w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Dorota Kołodziejczyk porozmawiała z reżyserem (i zarazem dyrektorem naczelnym, i artystycznym teatru) Krzysztofem Głuchowskim.

- spektakl o Beacie Kozidrak "Być jak Beata" w Teatrze Współczesnym w Szczecinie. Opowiedziała o nim reżyserka Magdalena Miklasz,

- materiał Małgorzaty Raduchy oratorium "Betlejemska gwiazda nad Tatrami" z fragmentami tekstów z Ewangelii, ks. Józefa Tischnera, Jana Twardowskiego, Kazimiery Iłłakowiczówny, Leopolda Staffa i tradycyjnych podhalańskich bajań, 

- recenzja Ewy Heine spektaklu "Same plusy" w reżyserii Wawrzyńca Kostrzewskiego (Teatr Imka w Warszawie).

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Martyna Podolska

Materiały: Dorota KołodziejczykMałgorzata Raducha

Data emisji: 29.12.2019 r. 

Godzina emisji: 22.06

ans


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jan Marczewski: zacząłem grać na ulicy, aby zarobić pieniądze

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2019 14:34
Jan Marczewski to młody aktor, który w "Kulturze przy kawie" opowiedział o swoich najważniejszych rolach, najbardziej cenionych muzykach i wydarzeniach, jakie ukształtowały go, jako artystę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sebastian Stankiewicz o filmie: najważniejszy jest człowiek

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2019 11:30
Podczas tegorocznego Festiwalu Filmowego w Gdyni otrzymał nagrodę w kategorii drugoplanowy aktor męski za rolę w filmie "Pan T" w reżyserii Marcina Krzyształowicza. Od lat rozśmiesza i bawi, chociażby w "Kabarecie na końcu świata". Szerszej publiczności znany jest z serialu "Barwy szczęścia", w którym wciela się w komediową postać "Ricardo". O filmie "Pan T", o nowych zawodowych wyzwaniach i wrażliwości w audycji "Kultura przy kawie" opowiada Sebastian Stanki Stankiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Serce do walki" - film o staczaniu walki z samym sobą

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2019 17:14
Jednym z filmów, który od dzisiaj możemy oglądać na ekranach kin to dramat sportowy w reżyserii Kacpra Anuszewskiego pt. "Serce do walki". Film opowiada historię Piotra, który nie mogąc odnaleźć drogi w życiu, postanawia wziąć udział w nielegalnych walkach. 
rozwiń zwiń