Maria Czubaszek się "resetuje"

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2010 08:00
Dzienniarka przyznaje, że sama nie pamięta, ile lat pracuje w Polskim Radiu.
Audio

Legenda Polskiego Radia, dziennikarka i publicystka - Maria Czubaszek opowiada o swoim życiu, małżeństwie i pracy. Dziennikarka  mówi też, jak zaczęła się jej przygoda z radiem.

Maria Czubaszek przyznaje, że nie liczy lat. - Ja się "resetuję", szybko zapominam - tłumaczy w Jedynce dziennikarka. Publicystka przyznaje skromnie, że sukces zawdzięcza pomocy artystów takich jak Jerzy Dobrowolski, Wojciech Pokora, Irena Kwiatkowska czy Bogdan Łazuka.

Dziennikarka wspomina także, jak stawiała pierwsze kroki w radiu, tworząc słuchowiska. Na początku bała się kontaktu z mikrofonem.

- Pisałam tylko teksty, nie chciałam występować na antenie, więc koledzy nie raz wciągali mnie do studia - łaskocząc i rozśmieszając, żebym coś powiedziała na antenie - wspomina Czubaszek.

Maria Czubaszek, właściwie Alicja Bacz zaczynała karierę w Jedynce. Była też związana z radiową Trójką. 

Fani jej ciętego humoru pamiętają ją z wielu tekstów satyrycznych, pisanych dla znanych aktorów. Słuchowiska emitowane były po raz pierwszy w programie "Ilustrowany Tygodnik Rozrywkowy". Pojawiały się także w programach "Ilustrowany Magazyn Autorów" oraz "Powtórka z rozrywki".

(mk)

Czytaj także

Najstarsze radiowe słuchowisko w Polsce ma 50 lat

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2010 08:58
"W Jezioranach", najstarsze i najdłużej nadawane obok "Matysiaków" radiowe słuchowisko w Polsce ma 50 lat. Dotychczas na antenie Programu 1 Polskiego Radia wyemitowano ponad 2500 odcinków.
rozwiń zwiń