"Radiobook" - nowy literacki projekt Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2020 13:52
Literatura zamknięta w audiobookach? "Radiobook" to nowy literacki projekt Polskiego Radia, który ma na celu prezentację najwybitniejszych dzieł literackich w wersji audiobooków dostępnych online. W każdy poniedziałek publikowane są nowe tytuły, czytane przez najlepszych polskich aktorów. 
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/Mr.Whiskey

Posłuchaj
25:32 2020_10_12 20_10_29_PR1_Kulturalna_Jedynka.mp3 "Radiobook" - nowy literacki projekt Polskiego Radia (Kulturalna Jedynka)

 

- Już teraz można słuchać m.in. "Potopu" Henryka Sienkiewicza w wykonaniu Krzysztofa Banaszyka, "Pustelnika" Heleny Mniszkówny w wykonaniu Ewy Złotowskiej czy "Dzieje Tristana i Izoldy" Josepha Bediera w wykonaniu Krzysztofa Kolbergera - wylicza Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia. - Będziemy się starali, żeby w każdy poniedziałek pojawiały się nowe utwory - zapewnia. 

5 premier na start 

Tydzień temu, 5 października na start projektu zaprezentowano 5 premier: "Potop" Henryka Sienkiewicza, "Pustelnik" Heleny Mniszkówny, "Dwie Królowe" Józefa Ignacego Kraszewskiego, "Dzieje Tristana i Izoldy" Josepha Bediera i "Widnokrąg" Wiesława Myśliwskiego.

W "Radiobooku" będą prezentowane powieści, lektury szkolne oraz białe kruki autorów takich, jak Henryk Sienkiewicz, Joseph Conrad, Marcel Proust i Stanisław Ignacy Witkiewicz w interpretacjach najlepszych polskich aktorów.

Największa historyczna powieść Stefana Żeromskiego

"Popioły” Stefana Żeromskiego w interpretacji Mariusza Bonaszewskiego to kolejna czytana powieść opublikowana 12 października w "Radiobooku". 20 listopada 2020 roku minie 95 lat od śmierci autora. 


Bezpłatny dostęp!

"Radiobooki" są dostępne bezpłatnie na nowym kanale na YouTube i na Facebooku. Pojawią się też w serwisach z audiobookami (Empik Go, Storytel, Audioteka) w ramach abonamentów użytkowników. 

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCQWyjXNGwJ4Nv2C5IMNSqMg

Facebook: https://www.facebook.com/radiobookpr

***

Ponadto w audycji: 

- o Festiwalu "Inspirowane górami" w Zakopanem

- o Teatralnym Festiwalu im. Witolda Gombrowicza w Radomiu

- Recenzja Ewy Heine ze spektaklu "Klaus – obsesja miłości" w Teatrze Fundacji Kamila Maćkowiaka

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Anna Stempniak

Data emisji: 11.10.2020 r. 

Godzina emisji: 20.10

IAR/ans 


Czytaj także

"Każdy znajdzie coś dla siebie". Janusz Kukuła o "Radiobooku" Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2020 09:00
- Gdyby nie Teatr Polskiego Radia, tych nagrań by nie było. To miejsce dla artystów. Wiedzieli to już ci, którzy radiofonię w Polsce tworzyli - mówił w Polskim Radiu 24 dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła.
rozwiń zwiń