Pamiętajmy o Osieckiej

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2010 13:00
Śpiewała:" Kiedy mnie już nie będzie spalcie w kominie moje buty i płaszcz. Zróbcie sobie miejsce". Odeszła 13 lat temu. Zostawiła po sobie nieśmiertelne teksty.
Audio
  • "Wieczór Kulturalny" z udziałem Agaty Passent i Grzecha Piotrowskiego
Agnieszka Osiecka
Agnieszka OsieckaFoto: www.okularnicy.org.pl

Trwa festiwal "Pamiętajmy o Osieckiej". Podczas imprezy będzie można wysłuchać koncertów zeszłorocznych laureatów festiwalu. Jak podkreśla Agata Passent, która była gościem Jedynki w większości na scenie pojawią się kobiety, bo to one zdobywały dotychczas główną nagrodę festiwalu "Pamiętajmy o Osieckiej".

- Siła pań jest porażająca. Nie wiem co się dzieje, że jurorzy nie wyróżnili do tej pory żadnego pana - mówiła Passent.

Jednak wyjątkowo  na scenie pojawi się także muzyk płci męskiej Filip Małek, który zaprezentuje bardzo trudny utwór.

- Zaprezentuje bardzo mało popularny utwór, nawiązujący do kapel warszawskich z lat 60. - zdradzała szczegóły festiwalu córka Agnieszki Osieckiej.

Agata Passent jest prezesem fundacji "Okularnicy", która od dwunastu lat trzyma pieczę nad pozostawionym przez Agnieszkę Osiecką dorobkiem literackim. Twórczością poetki zainteresowała się także polsko-norweska formacja "Karuzela Group". Na potrzeby zespołu Agata Passent przetłumaczyła teksty swojej matki na język angielski w którym tworzą muzycy.

Agnieszka_Osiecka_z_córką_Agatą_Passent_
Agnieszka Osiecka z córką Agatą Passent

 

Grzech Piotrowski, członek zespołu "Karuzela Group", który również był gościem "Wieczoru Kulturalnego" tłumaczył, że wraz z norweskimi artystami dokonali zupełnie nowych interpretacji utworów Agnieszki Osieckiej.

Festiwal "Pamiętajmy o Osieckiej" organizowany jest po raz trzynasty. To niepowtarzalna okazja do posłuchania największych szlagierów nie tylko Agnieszki Osieckiej, ale także utworów innych polskich poetów. Równolegle z festiwalem organizowany jest także konkurs o tej samej nazwie, który przyciąga rzeszę fanów twórczości Osieckiej. Chętnych do tego, by na scenie dokonać własnej interpretacji tekstów poetki nie brakuje.

Od 29 września do 4 października na deskach Och-Teatru oraz w Studiu Muzycznym Radiowej Trójki będzie można wysłuchać zarówno poezji Osieckiej w zawodowych aranżacjach jak również w konkursowych.

Rozmawiała Magda Mikołajczuk

 

(mb)

 

Czytaj także

"Łap Karnet – decydujące starcie"

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2009 18:25
Nagrodą dla Zwycięzcy konkursu "Łap Karnet – decydujące starcie" jest Zestaw VIP – podwójny karnet VIP na Festiwal Opener 2009 oraz zakwaterowanie w hotelu dla dwóch osób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agata Passent

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2008 14:00
Nasz dzisiejszy gość to Agata Passent, dziennikarka, felietonistka rozkochana w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyniki I etapu Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej"

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2010 09:51
Pierwszy etap Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej" już za nami. Trzy dni (7, 8, 9 czerwca 2010) w radiowym studiu im. Agnieszki Osieckiej trwały przesłuchania. Jury I etapu postanowiło zakwalifikować do II etapu następujących wykonawców...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wygraj bilety na Festiwal w Węgorzewie!

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2010 13:53
Już 26 czerwca, w sobotniej audycji Myśliwiecka 3/5/7 w godz. 16.00-19.00, będzie można wygrać bilety na Festiwal w Węgorzewie.
rozwiń zwiń