W operach królują Verdi i Donizetti

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2011 08:31
Zapraszamy na "Joannę d`Arc" do Opery Wrocławskiej, na wystawę prac Tomasza Tomaszewskiego i premierę "Wiele hałasu o nic" na deskach teatru m. Juliusza Osterwy w Lublinie.
Audio

Grzegorz Chojnowski zdaje relację z przygotowań do pierwszej polskiej scenicznej prezentacji opery Giuseppe Verdiego "Joanna d`Arc" w Operze Wrocławskiej. Kierownictwo muzyczne spektaklu sprawuje Ewa Michnik, reżyseruje Natasza Ursuliak z Austrii.

O premierze w Teatrze Wielkim w Poznaniu "Marii Stuardy" Gaetano Donizettiego, w reżyserii Dietera Kaegi, pod dyrekcją Willa Crutchfielda opowiada Alina Kurczewska.

Stanisław Dybowski komentuje współczesne prawykonania dwóch polskich dzieł symfonicznych: Uwertury op. 10  Franciszka Lessla i  "Grande Symfonie Dramatique" Józefa Brzowskiego. Oba utwory zostały wykonane w minioną niedzielę przez Polską Orkiestrę Radiową pod dyr. Łukasza Borowicza.

W dalszej części programu Anny Stempniak poznajemy prace wybitnego polskiego fotografika Tomasza Tomaszewskiego, wyeksponowane w Muzeum Miejskim we Wrocławiu. Wystawa "Hades" to  zespół osiemdziesięciu fotografii przedstawiających życie na Górnym Śląsku.

Dla miłośników teatru mamy interesującą propozycję z Lublina, gdzie w Teatrze im. Juliusza Osterwy, w najbliższą sobotę, odbędzie się premiera szekspirowskiego dzieła "Wiele hałasu o nic", w reżyserii Tadeusza Bradeckiego.

(pp)

Aby wysłuchać całej rozmowy, wystarczy kliknąć "Magazyn Sztuk Pięknych" w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Magazyn Sztuk Pięknych

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2011 06:00
O najciekawszych wydarzeniach kulturalnych opowiedziała Katarzyna Hagmajer.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pokażą na zdjęciach swą miłość do rzek

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2011 13:47
W konkursie "Temat: Rzeka" wezmą udział zdjęcia i filmy, których bohaterkami są polskie rzeki. – Chcieliśmy skłonić ludzi, by poszli nad rzekę i się w niej zakochali – mówi organizatorka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Celińska - aktorka charakterystyczna

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2011 12:00
Teatr, film i estrada to żywioł Stanisławy Celińskiej, aktorki, która jak mało kto, potrafi utożsamiać się z postaciami w które się wciela.
rozwiń zwiń