Uśmiechnij się, jutro będzie lepiej!

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2011 08:00
Barbara Krafftówna - o tym, jak zachować pogodę ducha, nawet w najtrudniejszych chwilach naszego życia.
Audio

"Uśmiechnij się, tak jak ja do ciebie. Jutro twój szczęśliwy los o sobie da ci znać. Już dzisiaj pożegnaj twe smutki, niech dyskretnie ulotnią się gdzieś, bo żywot tych smutków jest krótki, jeśli ty sam tego chcesz" - śpiewała kiedyś Barbara Krafftówna. I nie były to wcale zwykłe słowa piosenki. Starała się wcielać je w całe swoje życie.

W jubileuszowym "Portrecie słowem malowanym" wspomina, że nigdy nigdzie nie spotkała się z jakimś murem czy dystansem, więc sama też wszystko traktowała z przymrużeniem oka.

Bardzo często w związku z tym padała ofiarą różnego rodzaju dowcipów, także na scenie. - Te żarty, zwłaszcza Wiesia Michnikowskiego, są cenne jak biżuteria, wypracowane - mówi Krafftówna.

Kiedyś, podczas jednej z uroczystości, Michnikowski podarował jej różę oraz czekoladę, którą zawsze uwielbiała. A że bardzo lubiła też czosnek, czekolada była o smaku - czosnku! - Nie mogłam wtedy uwierzyć, że polska firma zaczęła coś takiego produkować - mówi aktorka. Wiedziała, że w Los Angeles jest jedna restauracja, w której wszystko, włącznie z deserem, podawane jest z czosnkiem.

A tu, w Polsce, w oryginalnym opakowaniu, z napisem "Nowość", czosnkowa czekolada - jak twierdzi Krafftówna - przepyszna.

(AK)

Aby wysłuchać jubileuszowej audycji Anny Retmaniak, wystarczy wybrać dźwięk "Barbara Krafftówna - portret słowem malowany" w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

Czytaj także

Zapiski ze współczesności: Barbara Krafftówna

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2008 15:43
W Zapiskach ze współczesności - cykl gawęd wspomnieniowych znakomitej aktorki - Barbary Krafftówny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Scena to rzecz święta

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2010 08:00
Barbara Krafftówna – aktorka teatralna i filmowa, artystka kabaretowa i piosenkarka. Słuchaczom radiowej Jedynki opowiada o swoim aktorstwie, podejściu do sławy, miłości, emigracji i codzienności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jubileusz Krafftówny

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2011 10:30
To już 65 lat odkąd Barbara Kraftówna pojawiła się na scenie. Z tej okazji Teatr Dramatyczny organizuje specjalny cykl wydarzeń m.in.jubileuszowy koncert z udziałem artystki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Barbara Krafftówna gra dla nas już 65 lat!

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2011 07:30
Jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich aktorek Barbara Krafftówna świętuje 65 - lecie pracy artystycznej.
rozwiń zwiń