X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nagrody Teatru Polskiego Radia (galeria)

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2011 10:45
Ingmar Villqist oraz Natalia Sikora są tegorocznymi laureatami nagród za debiut reżyserski i aktorski.
Audio

Teatr Polskiego Radia przyznał tegoroczne nagrody za debiut reżyserski i aktorski. Nagrodę Don Kichota otrzymał Ingmar Villqist, zaś nagrodę Arete odebrała Natalia Sikora.

Ingmar Villqist napisał i wyreżyserował trzy słuchowiska dla Programu Pierwszego Polskiego Radia. Są to "Kompozycja w błękicie", "Taka fajna dziewczyna jak ty" oraz "Oddychaj ze mną". Laureat powiedział, że praca w radiu to dla niego niezwykłe doświadczenie. Zauważył, że wiele sztuk nie ma szans na wystawienie na klasycznej scenie, bo są - jego zdaniem - zbyt trudne i piękne.

Natalia Sikora nagrodę dostała za koncert "Absurdustra - Próba Norwida", wydany na płycie jako spektakl słowno-muzyczny przez Teatr Polskiego Radia. Laureatka wybrała wiersze Norwida do tego spektaklu oraz napisała własny tekst.

Teatr Polskiego Radia też został laureatem. Dostał nagrodę Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej za pielęgnowanie i kultywowanie wzorców poprawnej polszczyzny. Przyznano ją po raz pierwszy. W imieniu zespołu nagrodę odebrał dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła. Powiedział, że jest zaszczycony tą nagrodą oraz że Teatr Polskiego Radia od zawsze był strażnikiem polszczyzny. W ubiegłym roku laureatami Teatru Polskiego Radia za debiut reżyserski i aktorski zostali Olena Leonenko i Janusz Głowacki.

Wieczór uświetnił spektakl nagrodzonego Ingmara Villqista "Oddychaj ze mną" wykonany przez Magdalenę Kutę i Marcina Trońskiego oraz koncert "Absurdustra - Próba Norwida" Natalii Sikory.

Ceremonię wręczenia nagród, a także słuchowisko i występ Natalii Sikory transmitowała radiowa Jedynka. Polskie Radio już od ponad 80 lat emituje spektakle i koncerty, na które czekają słuchacze. Transmituje je w Programie 1 w środy po godz. 20 i w niedziele po godzinie 21.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Święto Teatru

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2010 11:09
Janusz Kukuła (dyrektor Teatru PR): Te nagrody to uznanie pracy naszych aktorów, podkreślenie, jak bardzo ich doceniamy i kochamy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Praca w Teatrze Polskiego Radia to rozkosz

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2011 09:30
Jedną z gwiazd Festiwalu "Dwa Teatry - Sopot 2011" jest Marian Opania. Tylko nam zdradził , który z teatrów jest mu bliższy: Polskiego Radia czy Telewizji Polskiej.
rozwiń zwiń