"Shitz" – komedia momentami okrutna

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2011 11:51
Dla niektórych rodzaj jego poetyki jest nie do przyjęcia, u innych sztuki Hanocha Lewina budzą zachwyt. W Teatrze Ateneum najnowsza premiera tego wybitnego izraelskiego dramaturga.
Audio

– W Lewinie fascynuje jego groteskowe spojrzenie na świat. Życie ludzkie rozpatruje w ramach groteski, co jest mi bliskie. Jego bohaterowie to są szubrawcy, ale my ich lubimy. Daje ostrą definicję człowieczeństwa – mówi Artur Tyszkiewicz, reżyser.

"Shitz" jest sztuką z piosenkami, a muzykę skomponowali Michał Kwiatkowski i Józef Grudzień. To komedia, jak to u Lewina, momentami okrutna, o żądzy posiadania. – Lewin był fantastycznym, uniwersalnym dramaturgiem, który przemawia do współczesnego widza i mówi o sprawach, o których wszyscy myślimy, a do których nie przyznajemy się do końca – opowiada gość radiowej Jedynki.

W studiu radiowej Jedynki o popularności sztuk Hanocha Lewina rozmawiali: Sławomira Łozińska – dyrektor Teatru Ateneum, Michał Sobelman – tłumacz sztuki, Artur Tyszkiewicz – reżyser oraz Marzena Trybała – aktorka, która gra rolę Matki.

Audycję przygotował Andrzej Matul.

(ed)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Co dalej z teatrem?

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2010 12:05
Czy aktorzy teatralni powinni występować w serialach i reklamach?
rozwiń zwiń