X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mieć swój teatr

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2011 11:40
Teatr Finestra - nowo powstały teatr impresaryjny założony przez ludzi, którzy kochają teatr, aktorów, a przede wszystkim - publiczność.
Audio
Teatralna scena
Teatralna scenaFoto: Wikipedia

Finestra to jeden najnowszych teatrów impresaryjnych, który zdobywa coraz większe uznanie publiczności. Teatr nie ma własnego adresu, bo nie jest związany na stałe z żadną sceną. Brak własnych czterech kątów to dla Grzegorza Smarza i Krzysztofa Jakubowskiego, założycieli teatru, atut, ponieważ nie trzeba martwić się o czynsz i utrzymanie ekipy.

Finestra nie ma własnego adresu, ale nie trudno do nich trafić. Teatr ma wielu przyjaciół, którzy zapraszają go w swoje gościnne progi. Grał już m.in. w Teatrze Kamienica i w Teatrze Studio.

Ekipa aktorów zmienia się. Twórcy teatru nie zatrudniają na stałe żadnych artystów, ale to żaden problem dla Grzegorza Smarza i Krzysztofa Jakubowskiego. Do współpracy udało im się zachęcić m.in. Grażynę Wolszczak, Zofię Czerwińską i Piotra Machalicę.

Aktorzy chwalą sobie współpracę z teatrami impresaryjnymi, bo, "w odróżnieniu od teatrów stacjonarnych, dają niezależność i możliwość nowego spojrzenia na swój zawód". Teatr impresaryjny wyróżnia niezależność, dlatego może realizować własne pomysły, grać przedstawienia ważne dla jego twórców i takie, jakie im się podobają.

Najnowszą produkcją Teatru Finestra jest spektakl "Zamknięty świat". Jest to historia o intrygach, kłamstewkach i dziwnych relacjach rodzinnych. W związku z tym, że teatr nie jest związany na stałe z żadną sceną, przedstawienie można oglądać w różnych hotelach, teatrach i domach kultury. W obsadzie zobaczymy m.in. Krystynę Sienkiewicz, Zofię Czerwińską i Annę Dereszowską.

Wszelkie informacje na temat Teatru Finestra można znaleźć www.teatrfinestra.pl

Wieczór z Jedynką przygotowała Ewa Heine. Gośćmi programu byli Grzegorz Smarz i Krzysztof Jakubowski, twórcy Teatru Finestra; Dariusz Taraszkiewicz - reżyser spektaklu "Zamknięty świat" oraz Krystyna Sienkiewicz, aktorka.

(mg)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stosunki i przymioty konieczne do sztuki aktorskiej

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2011 12:00
Wojciech Bogusławski (założyciel pierwszej szkoły teatralnej): Piękny wzrost, przyjemność twarzy, moc piersi, czystość wymowy potrzebnymi każdego aktora są zaletami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teatralny "Azyl"

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2011 17:00
- Jesteśmy po to, by sobie wzajemnie pomagać. Przez sztukę, przez teatr – mówi Andrzej Antczak, aktor i reżyser prowadzący inowrocławską młodzieżową grupę teatralną. Zapraszamy do wysłuchania trójkowego reportażu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spektakl jako dodatek do publiczności

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2011 16:59
Krystyna Meissner (Festiwal Teatralny "Dialog"): Podczas ostatniej edycji Festiwalu wrocławska publiczność dostała od nas trudne zadanie.
rozwiń zwiń