X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jan Kobuszewski: Wszystko zawdzięczam kobietom

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2011 12:00
Znakomity aktor, który świętuje 55 lat pracy scenicznej, tylko w Jedynce zdradza, że wielbi kobiety oraz to, jakie lubi dostawać prezenty.
Audio

Aktor na początku rozmowy zastrzegł, że może rozmawiać o wszystkim, ale nie o swojej pracy artystycznej. - Bo o tym mówiłem już wiele razy, nawet tobie, Aniu - zwrócił się do prowadzącej rozmowę Anny Retmaniak. Ale dzięki temu zastrzeżeniu Jan Kobuszewski zdradził wiele tajników ze swego życia rodzinnego, których na co dzień nie mówi.

- Panie to dla mnie bóstwa, które wielbię w dalszym ciągu - mówi aktor. Na myśli ma przede wszystkim matkę, a następnie ciotkę, dwie siostry, żonę, córkę. Wiele z tych pań odeszło, ale zastąpiły je koleżanki. - Mam do nich stosunek serdeczny - deklaruje Jan Kobuszewski.

Gość Jedynki zdradził, że lubi dostawać alkoholowe prezenty. Opowiedział przy tym dowcip: w Związku Radzieckim wdzięczny pacjent przyniósł lekarzom kwiaty. "My kwiatów nie pijemy" powiedzieli na widok prezentu lekarze. Jan Kobuszewski nie ukrywa więc, że lubi wypić kieliszeczek, czasem dobre winko.

Aktor wspomina swoje przyjaźnie zawodowe, w tym mało znany incydent, jak w restauracji wypił wodę z wazonu na kwiatki. Wyjaśnia, dlaczego to zrobił. Towarzyszący mu wówczas Wiesław Michnikowski też opowiada Annie Retmaniak, jak zapamiętał tę sytuację. I jak całował się z Janem Kobuszewskim...

Rozmówca Anny Retmaniak wspomina Wigilie i święta z czasów dzieciństwa i młodości oraz z czasów wojny, która spędził w Warszawie. 

(ag)

Jan Kobuszewski jest absolwentem PWST w Warszawie. Grał w wielu teatrach w Warszawie i Łodzi. Ale popularność przyniosła mu praca w radiu i telewizji.

Niezapomniany dziadek Jacek Maria Poszepszyński ze słuchowiska radiowego Rodzina Poszepszyńskich.

>>> Posłuchaj archiwalnej rozmowy z Janem Kobuszewskim w "Śniadaniu mistrzów"

W telewizji był współgospodarzem (razem z Janem Kociniakiem) pierwszego cyklicznego, satyrycznego programu telewizyjnego "Wielokropek" (od 1963, potem - kabaretu Olgi Lipińskiej. Był tez współprowadzącym (razem z Jerzym Petersburskim jr) programu rozrywkowego "Macie co chcecie", emitowanego w latach 1997-2002 na antenie telewizji Polsat. Narrator popularnego cyklicznego, humorystycznego programu telewizyjnego "Bajka dla dorosłych".

W latach 60. Kobuszewski rozpoczął współpracę z Edwardem Dziewońskim w Kabarecie "Dudek", w którym wykazał się niebywałym talentem rozbawiania publiczności w piosenkach i skeczach. Powiedzenia ze scenek z jego udziałem weszły do języka obiegowego, jak chociażby "wężykiem, wężykiem" ze skeczu "Ucz się Jasiu" o majstrze hydrauliku użerającym się z klientem (Wiesław Michnikowski) i jednocześnie instruującym swojego ucznia (Wiesław Gołas).

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kabaretowe numery i klimaty: Scenki, dialogi, skecze

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2009 16:27
Kabaretowe numery i klimaty: Scenki, dialogi, skecze - audycja Iwony Malinowskiej i Bogumiły Prządki z udziałem Romana Dziewońskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przed Państwem Jan Kobuszewski!

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2009 21:00
Wielki aktor. I do tego jeszcze: aktor ukochany przez publiczność. A do tego - dzisiejszy gość klubu Trójki. Przed Państwem Jan Kobuszewski!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Humor w genach, czyli Zborowscy i Kobuszewscy w Dwójce

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2011 16:05
W Poniedziałek Wielkanocny spotkamy się z przedstawicielami rodziny Zborowskich i Kobuszewskich.
rozwiń zwiń