X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Oswajanie duchów "przeklętej ziemi"

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2011 22:54
Córka szefa KGB Jeżowa, miliarder, który płaci 2 mln dol. podatku miesięcznie, poszukiwacz złota, niewidomy maratończyk i kobieta, która po 35 latach dowiedziała się, że została urodzona w łagrze - to tylko niektórzy bohaterowie książki Jacka Hugo-Badera.
Audio

Jacek Hugo-Bader w zimie 2007 roku samotnie przejechał gazikiem z Moskwy do Władywostoku. Potem dotarł na Kołymę, na najdalszą północ, tam, gdzie niegdyś rozciągał się archipelag GUŁAG. - Nie pojechałem, by się grzebać w historii, ale po to, by zobaczyć, jak ludzie żyją tam, gdzie kiedyś było najstraszniej - mówi w magazynie "Moje książki". Okazało się, że od historii uciec się nie da. Jednak w "Dziennikach kołymskich" jest ona tylko punktem wyjścia do opowieści o ludziach.

Czytamy o córce Jeżowa, "Krwawego Karła", dziś dorosłej kobiecie, a niegdyś dziewczynce tułającej się po domach dziecka i bitej przez wszystkich: nauczycieli, obcych dorosłych, dzieci za grzechy ojca. Odwiedzamy tych, którzy grzebią w wiecznej zmarzlinie. - Próbowałem sadła zdechłego przed 10 tys. lat bizona, u jednego z poszukiwaczy złota - opowiada reportażysta.

Wraz z autorem rozmawiamy z Madame Marian, która z matką wyjechała do Francji, gdy ojca zesłano do łagru. Po wychowaniu dzieci i śmierci męża wróciła na Kołymę, bo, jak mówi, to dobre miejsce, bo opiekują się nim duchy ludzi, którzy zostali na tej "przeklętej ziemi".

W audycji także książkowe propozycje Tadeusza Lewandowskiego.

Rozmawiała Magda Mikołajczuk.

(lu)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tajemnice Herlinga - Grudzińskiego

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2010 11:00
Co kryje archiwum Gustawa Herlinga - Grudzińskiego?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z Brześcia do Palestyny

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2010 06:00
Menachem Begin po wielomiesięcznych przesłuchaniach, został skazany na osiem lat łagru na Syberii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Doświadczenie zesłania: Kazachstan

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2011 11:00
Ludzie zmuszeni do życia w ekstremalnych warunkach, dziesiątkowani przez choroby, zimno i głód, mieli jeden cel – przeżyć i wrócić do Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Francja: otwarto wirtualne muzeum Gułagu

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2011 22:05
Powstało ono staraniem francuskich instytucji naukowych oraz radia RFI.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacka Hugo-Badera książka z przepowiedni…

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2011 16:26
- Książka będzie miała zieloną okładkę, zostanie podzielona na 3 części i ukaże się w grudniu – to przepowiednia szamanki, którą o "Dziennikach kołymskich" usłyszał Jacek Hugo-Bader.
rozwiń zwiń