Radziwiłowicz: psychoterapeuta? Czemu nie, przyjemna funkcja

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2013 15:00
Niezapomniany Mateusz Birkut z "Człowieka z marmuru", aktor Andrzeja Wajdy, Jerzego Jarockiego i Konrada Swinarskiego, a ostatnio psychoterapeuta Andrzej w serialu "Bez tajemnic". Bohaterem "Spotkania z mistrzem" był Jerzy Radziwiłowicz.
Audio
Jerzy Radziwiłowicz
Jerzy RadziwiłowiczFoto: PAP/Andrzej Rybczyński

Na początku rozmowy z Joanną Sławińską Jerzy Radziwiłowicz wyznał, że dobrze czuje się w skórze psychoterapeuty. - To jest taki człowiek zaufania, a to jest zawsze przyjemna funkcja. Z drugiej strony, gdy patrzę, jak koledzy grają, jak przeżywają tragedie, drą szaty i płaczą na tej kanapie, a ja ze spokojem próbuję rozwiązać ich problemy, to czuję pewną zazdrość. Bo oni mogą sobie pograć, a ja tylko kombinuję, co im mogę powiedzieć - żartował.

Zaraz potem, już całkiem poważnie, dodał jednak, że to również wymaga od niego aktorskiego wysiłku. - Wobec takich problemów, z jakimi przychodzą pacjenci, trzeba stworzyć dla nich partnera i zarazem pewną równowagę dla widza - podkreślał.

Jerzy Radziwiłowicz wyznał, że sam nie miałby problemu z wizytą u psychoterapeuty. - Wyobrażam to sobie, natomiast nigdy tam nie byłem i nie mam takiej potrzeby. Być może na tyle sobie radzę sam ze swoimi problemami, że nic mnie nie ciągnie do szukania pomocy u zawodowca - mówił.

Posłuchaj całej rozmowy Joanny Sławińskiej z Jerzym Radziwiłowiczem.

pg

Czytaj także

"Bez tajemnic" rewolucjonizuje świat polskich seriali

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2011 17:17
- Rzadko, jako scenarzysta, ma się możliwość, by pracować przy projekcie, który nie jest obciążony myśleniem w kategoriach komercyjnych - mówi scenarzysta Przemek Nowakowski. Dla plejady polskich aktorów praca przy tym serialu też jest wyjątkowym przeżyciem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Urbaniak: w jazzie nie ma nic do rozumienia

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2012 17:21
Światowej sławy jazzman, skrzypek i kompozytor mówił w Jedynce czym dla niego jest muzyka, jakich mistrzów spotkał na swej drodze i jak ważna w jego twórczości jest improwizacja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Radziwiłowicz: młodzi dają się nabierać

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2012 23:00
Wybitny aktor zapewniał, że aktorzy rozpoznają publiczność teatralną i wiedzą, czy porywają ją swoją sztuką, czy też pozostawiają ją obojętną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Leonarda Pietraszaka malarskie fascynacje

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2012 20:24
Aktor zwierzał się w radiowej Jedynce, że ze swoją żoną mają pasję zbierania malarstwa Tadeusza Kulisiewicza i innych malarzy, których dane im było poznać.
rozwiń zwiń