Moro: w Annie German znalazłam wszystko

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2013 19:00
Polska aktorka pochodząca z Wilna, która zagrała tytułową rolę w serialu "Anna German. Tajemnica białego anioła", w radiowej Jedynce mówiła o "roli życia", podejściu do serialu oraz o tym, czy bardziej czuje się Polką, czy Litwinką.
Audio
  • Rozmowa Joanny Sławińskiej z Joanną Moro (Wieczór kulturalny/Jedynka)
Joanna Moro na planie serialu Anna German. Tajemnica białego anioła. Reż. Waldemar Krzystek.
Joanna Moro na planie serialu "Anna German. Tajemnica białego anioła". Reż. Waldemar Krzystek.Foto: PAP/ITAR-TASS/Alexei Pavlishak

Serial "Anna German" opowiada o burzliwym i dramatycznym życiu polskiej piosenkarki, która zrobiła międzynarodową karierę w latach 60. i 70. Wokalistka nagrała kilkadziesiąt płyt, za które została nagrodzona na licznych polskich i zagranicznych festiwalach. Śpiewała w siedmiu językach i występowała w kilkunastu krajach. Serial przedstawi historię jej życia od dzieciństwa aż do śmierci w wieku 46 lat z powodu choroby nowotworowej.

Joanna Moro przekonywała w rozmowie z Joanną Sławińską, że zagranie Anny German to rola marzeń. Według aktorki, w Annie German jest wszystko, czego może zapragnąć zwykły człowiek, aktorka, kobieta. - W jednej roli zmieściłam niemal wszystko. To produkcja zrobiona z rozmachem i z dopracowanym scenariuszem - wyjaśniła Moro.

Joanna Moro stwierdziła, że nigdy wcześniej nie widziała tak ciekawego scenariusza serialowego. Aktorka podkreśliła, że jednym z najtrudniejszych momentów, który zrobił na niej bardzo mocne wrażenie, był okres, w którym Anna German leżała unieruchomiona w gipsie przez ponad 6 miesięcy.

Odtwórczyni roli Anny German większość życia spędziła w Wilnie, ale mówi o sobie, że nie jest ani Polką, ani Litwinką, tylko Wilnianką. - Wychowałam się w Wilnie, a potem myślałam, dokąd się udać: czy na studia do Polski, czy do Rosji. Znajomi utorowali mi drogę do Akademii Teatralnej w Warszawie - wyjaśniła Moro.

Aktorka zaznaczyła, że w wieku 18 lat nie mówiła w języku rosyjskim ze względu na perturbacje historyczne. - Bariera językowa była wtedy bardzo ważną rzeczą i trochę z lenistwa stwierdziłam, że jeśli znam polski, to sobie poradzę w Polsce. Warszawa wydawała mi się najlepszym kierunek - dodała.

Posłuchaj całej rozmowy Joanny Sławińskiej z Joanną Moro.

mr

Zobacz więcej na temat: Anna German KULTURA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sherlock Holmes i Sławomira Łozińska w Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2012 20:05
W "Sobocie z radiową Jedynką" wspomnimy legendarnego detektywa, bo to rocznica, kiedy zaczął rozwiązywać skomplikowane zagadki. A Sławomira Łozińska opowie o sobie w życiu i na scenie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Serial "Anna German": w Rosji byli zdziwieni, że robi go Polak

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2013 15:35
Waldemar Krzystek zdradził w Jedynce kulisy pracy nad 10-odcinkowym serialem o zmarłej 30 lat temu piosenkarce.
rozwiń zwiń