Aga Zaryan i poezja Miłosza

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2013 11:00
- Będzie to święto poezji. Śmiem twierdzić, że Pisz przez te cztery dni będzie stolicą poetycką naszego kraju - mówi organizator festiwalu "Pisz i Śpiewaj Poezję".
Audio
Aga Zaryan
Aga ZaryanFoto: mat.prasowe, zaryan.com

- Kultura musi mieć czas na zakorzenienie - twierdzi Wojciech Kass o festiwalu pod patronatem Jedynki "Pisz i Śpiewaj Poezję". - Szczęśliwe miasto, które ma festiwal. A ten festiwal odbywa się od 10 lat.
Do miasta Pisz przyjeżdżają poeci: Ewa Lipska, Bogusława Latawiec, Edward Balczerzan. Mistrzowie będą wskazywać na młodych poetów, których warto czytać, na Krzysztofa Siwczyka, Katarzynę Dąbrowską, Ewę Nowakowską...
Aga Zaryan i Magda Umer zaśpiewają poezję. - Muzyka będzie niosła słowo poetyckie. Wartość tego festiwalu to przeplatanie się słowa i muzyki - mówi Kass, z którym rozmawiał w "Magazynie Sztuk Wszelakich" Michał Montowski.

Radiowa Jedynka sprawuje patronat nad festiwalem "Pisz i Śpiewaj Poezję".

Zobacz więcej na temat: MUZYKA poezja

Czytaj także

Choroba czy otrucie? Ekshumowano ciało noblisty Pabla Nerudy

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2013 20:31
Szczątki chilijskiego poety i noblisty Pabla Nerudy zbada grupa międzynarodowych ekspertów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Barok: śmiałe erotyki ustępują aktom skruchy

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2013 16:00
Od lekcji Kupidyna po religijne uniesienia. O złożonym charakterze poezji barokowej - powstałej w epoce "propagandy wiary" - opowiadał w Dwójce profesor Piotr Wilczek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Profesor Boczkowski: genetyk, który kocha poezję

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2013 11:50
Jego życie wypełniają dwie pasje: badania nad cytogenetyką człowieka i mistrzowskie tłumaczenie na język polski wierszy Thomasa Stearnsa Eliota i Walta Whitmana.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Long live America!" Poezja z Nowego Świata

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2013 16:00
"Ćwiczenia z myślenia", audycja z zagadkami, poświęcona będzie tym razem twórczości dwójki niesłychanie ważnych amerykańskich poetów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Barbara Toporska - być (niezależną) żoną słynnego pisarza

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2013 11:42
– Twórczość tej pisarki była może bardziej nowatorska niż proza jej męża, Józefa Mackiewicza – mówiła w "Notatniku Dwójki” prof. Anna Nasiłowska, przypominając powstałe na emigracji dzieła Barbary Toporskiej.
rozwiń zwiń