Ludmiła Łączyńska: gdyby nie "Matysiakowie" byłabym smutna

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2013 12:09
Związana jest z Polskim Radiem od prawie sześćdziesięciu lat. To także znakomita aktorka teatralna i świetna epizodzista filmowa. Ludmiła Łączyńska, bo o niej mowa, obchodziła niedawno 90. urodziny.
Audio
  • Ludmiła Łączyńska opowiada o sobie (Kultura w radiowej Jedynce/Jedynka)
Ludmiła Łączyńska
Ludmiła ŁączyńskaFoto: Jacek Konecki/ PR

- Czuję się młoda duchem, a "Matysiakowie" mi w tym pomagają. Odejście z teatru jest zawsze bardzo smutne, a gdyby nie "Matysiakowie" to może byłabym smutna to dzisiejszego dnia. A tak mogę dalej pracować i uważam, że to jest cudowne - mówiła w audycji "Kultura w radowej Jedynce" Ludmiła Łączyńska.

W radiowej powieści "Matysiakowie" Ludmiła Łączyńska pojawiła się w 1957 roku jako Wisia Zerembska. Grana przez nią postać pochodziła z inteligenckiej rodziny, a po rozwodzie z Jerzym, który ją zdradził, wzięła potajemny ślub z Stachem Matysiakiem.

Zapraszamy na radiową stronę Matysiaków >>>

- Bardzo się ucieszyłam gdy dostałam zaproszenie do "Matysiaków".  Byli wtedy na antenie od roku i cieszyli się kolosalną popularnością. Słuchalność była na poziomie 11-12 milionów. Odpowiedzialność też więc była wielka, podobnie jak i trema. Na miejscu zastałam panią Perzanowską, moją profesor. Okazało się, że jest to coś zupełnie innego niż wszystkie inne słuchowiska. Od razu dało się wyczuć nastrój, który był zasługą właśnie Perzanowskiej, jakiegoś ciepła i serdeczności. Byliśmy zżyci. Jak wychodziliśmy z radia, to też widzieliśmy, że jesteśmy jakoś razem - wspominała w Jedynce aktorka.

Ludmiła Łączyńska to także osoba o wielu pasjach. Kiedyś została nawet zwyciężczynią... rajdu samochodowego. Jak do tego doszło - dowiesz się z nagrania audycji, którą prowadziła Anna Stempniak.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

90. urodziny wielkiej gwiazdy "Matysiaków"

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2013 11:30
24 kwietnia Ludmiła Łączyńska-Dobrowolska, znana słuchaczom z roli Wisi Matysiakowej, obchodzi wspaniały jubileusz. Z tej okazji zapraszamy, w środę o godz. 13.00, na wyjątkowe spotkanie w Teatrze Polskiego Radia w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gwiazda "Matysiaków": trudno znaleźć granice między mną a Wisią

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2013 13:19
- To była niebywała sprawa dostać się do "Matysiaków" i dla młodej aktorki - coś wspaniałego. Byłam więc na pewno bardzo szczęśliwa - wspomina Ludmiła Łączyńska-Dobrowolska, która świętowała 90. urodziny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dwa Teatry 2013 - Fredro i siła rozgłośni regionalnych

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2013 22:11
Słuchowisko nagrane w pociągu, połączenie słuchowiska i reportażu, czy realizacje Stuhra oraz Seweryna z okazji jubileuszu 85-lecia Radia Kraków, to tylko niektóre z propozycji nadesłanych na tegoroczny Festiwal Dwa Teatry.
rozwiń zwiń