"Dziewczyna z szafy". Rewelacyjna historia o outsiderach

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2013 15:00
W "Magazynie bardzo filmowym" recenzujemy premiery kinowe tego weekendu, między innymi rewelacyjny pełnometrażowy debiut fabularny Boda Koxa, znanego dotąd jako "cudowne dziecko" polskiego kina offowego.
Audio
Plakat filmu dziewczyna z szafy (fragment)
Plakat filmu "dziewczyna z szafy" (fragment)Foto: materiały promocyjne

"Dziewczyna z szafy" w jego reżyserii to niezwykle oryginalna tragikomedia o ludziach nadwrażliwych. W filmie galeria postaci: autystyczny Tomek, opiekujący się nim jego brat Jacek, który usilnie poszukuje partnerki, ich sąsiadka Kwiatkowska, która lubi radio z Torunia oraz urocza, ale wyalienowana Magda.

W audycji również omówienie najnowszego filmu twórcy "Drive". "Tylko Bóg wybacza" - bo taki jest tytuł filmu w reżyserii Nicolasa Windinga Refna z Ryanem Goslingiem w roli głównej, wywołał w Cannes skrajne reakcje: od zachwytów po gwizdy na sali i opinię największego rozczarowania festiwalu.

W audycji powracamy do ubiegłotygodniowej premiery filmu "Kraul" w reżyserii Herve’a Lasgouttesa.
W Magazynie także muzyka z premierowych filmów, wywiady z twórcami oraz opinie krytyka filmowego Janusza Wróblewskiego. Wiktor Czajkowski prezentuje zaś ostatni numer likwidowanego miesięcznika "Film" - pisma istniejącego na rynku 67 lat.

"Magazyn bardzo filmowy" prowadziła Joanna Sławińska.

Zobacz więcej na temat: FILM KULTURA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Dziewczyna z szafy" - dla tej roli Wojciech Mecwaldowski zamilkł na 1,5 miesiąca

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2013 14:23
Mimo że zdjęcia do filmu "Dziewczyna z szafy" zakończyły się ponad rok temu aktor czuje, że rola wciąż z niego "schodzi". A to za sprawą długich i pieczołowitych przygotowań do filmu Bodo Koxa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magdalena Różańska: długo wychodziłam z aktorskiej szafy

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2013 08:00
Zdeterminowana i niepokorna aktorka Magdalena Różańska opowiada o swoim kinowym debiucie i współpracy z Wojciechem Mecwaldowskim i Bodo Koxem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bodo Kox: trzeba być bezczelnym

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2013 18:51
- Trzeba mieć tupet. Tylko nie wolno przesadzać, bo łatwo zrobić sobie krzywdę będąc zbyt pewnym siebie. Staram się być pewny siebie, jednocześnie nie będąc bezczelnym, zarozumiałym gnojkiem - mówił reżyser w Dwójce.
rozwiń zwiń