Tyniec sam na sam z Trybałą

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2013 19:55
- To były trzy miesiące ciekawej pracy naszego duetu. Choć z Marzeną pracujemy w Teatrze Ateneum od wielu lat, znamy się od 20, to praca nad "Pocałunkiem" sprawiła, że poznaliśmy się na nowo - opowiadają Marzena Trybała i Krzysztof Tyniec w "Spotkaniu z Mistrzem".
Audio
  • Marzena Trybała i Krzysztof Tyniec w rozmowie z Anną Retmaniak (Spotkanie z Mistrzem/Jedynka)
Marzena Trybała i Krzysztof Tyniec
Marzena Trybała i Krzysztof TyniecFoto: Fot. Magda Huecke/teatrateneum.pl

On i ona, oboje po przejściach. Góry, ławka, na której co jakiś czas się spotykają. Ona poważna, on były komik. Na pierwszy rzut oka wygląda, że nic ich nie łączy – z wyjątkiem samotności. Ale kiedy tak powolutku, powolutku coś się między nimi zaczyna, coraz bardziej się orientujemy, że za tymi niby przypadkowymi spotkaniami kryje się coś jeszcze. Pierwsza miłość – a może ostatnia? Albo tylko ta jedna jedyna.

"Spotkanie z Mistrzem" - słuchaj na moje.polskieradio.pl >>>
- To może być mąż i żona, którzy w swojej wyobraźni odbywają wędrówkę w poszukiwaniu bliskości, kontaktu i wyrzucenia z siebie emocji i problemów, czego nie potrafią zrobić w domu. Ale reżyser powiedział: "jeżeli ktoś tak tego nie odczyta, nie przeszkadza; ważny jest dialog i wasza wrażliwość" - opowiada Marzena Trybała w rozmowie z Anną Retmaniak.

Audycja Anny Retmaniak nominowana w Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej - głosuj >>>>

"Pocałunek" - ten przejmujący, wzruszający, ale i pełen delikatnego humoru dramat napisał znakomity holenderski aktor, reżyser i dramaturg Ger Thijs. Aktorzy Teatru Ateneum przyznają, że sztuka świetnie pokazuje jak mąż i żona mogą być sobie obcy. - Ale jeżeli taka rozmowa odbędzie się w życiu, ona wnosi bardzo dużo, ona odnawia związek - uważa Krzysztof Tyniec.

Kultura w radiowej Jedynce >>>

Jak wyglądała współpraca z młodym reżyserem Adamem Sajnukiem? Czy praca we dwoje jest trudniejsza, niż w większej obsadzie? Zapraszamy do wysłuchania całego "Spotkania z Mistrzem".

(asz)

Zobacz więcej na temat: TEATR

Czytaj także

Maria Seweryn: Katarzyna Figura jest idealną aktorką do odtworzenia tej roli

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2013 18:29
28 czerwca w Teatrze Polonia w Warszawie premiera przedstawienia "Kalina" poświęconego charyzmatycznej aktorce, legendzie polskiego kina i kabaretu Starszych Panów, Kalinie Jędrusik. O spektaklu opowiada Maria Seweryn.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kalina" - aktorka niewykorzystana, mistrzyni autoironii

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2013 15:57
- Przez słynny krzyżyk na dekolcie Gomułka doprowadził do tego, że Jędrusik zniknęła z filmu, teatru, telewizji w fazie swoich największych możliwości aktorskich. Mimo tego "embarga" pozostał jej śmiech, który sprawiał, że potrafiła się zdystansować - opowiada reżyserka spektaklu "Kalina" Małgorzata Głuchowska.
rozwiń zwiń