X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Klub Hybrydy przyciągał wybitne osobowości i kreował wielkie wydarzenia

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2013 13:21
- Kluby studenckie dawały alternatywę w kulturze. To nie była kultura popowa, tylko kontestująca i przede wszystkim poszukująca. Bez tych elementów, ważnych w życiu studenta, nie byłoby klubów studenckich - mówił w Jedynce Sławomir Rogowski, autor książki "Hybrydy – 55 lat. Zawsze piękni, zawsze dwudziestoletni".
Audio
  • Sławomir Rogowski i Jerzy Fedkak o klubie Hybrydy (Moje książki/Jedynka)
Klub Hybrydy, 1971 r.
Klub Hybrydy, 1971 r.Foto: PAP/CAF/Ireneusz Radkiewicz

Otwarty w lutym 1957 roku klub Hybrydy świętował w ubiegłym roku 55-lecie istnienia. Na legendę tego miejsca składają się wybitne osobowiści polskiej kultury, które właśnie w Hybrydach zaczynały swą artystycznę drogę, jak Wojciech Młynarski, Jonasz Kofta czy Jan Pietrzak.

- 55 lat Hybryd to 55 lat kultury studenckiej w Polsce. Miała ona różne mody i różne koleje. Na początku był jazz, później kabaret, piosenka poetycka, wreszcie znakomite teatry. Był ruch plastyczny. Nie mielibyśmy tak doniosłej fotografii i tego wszystkiego co dzisiaj nazywamy sztuką mediów, gdyby nie kluby studenckie. Pierwsze video-arty, performance'y fotograficzne gdzieś na styku z teatrem - tam się to wszystko rodziło - podkreślał Sławomir Rogowski, kierownik programowy Hybryd w latach 1981-82 i kierownik klubu w latach 1982-88.

Gość Jedynkowej audycji "Moje książki" przypomniał również, że Hybrydy były instytucjonalną opoką dla wielu imprez studenckich. - To tutaj narodziło się Jazz Jamboree, Ogólnopolski Przegląd Piosenki Autorskiej czy Warszawski Festiwal Filmowy, który niebawem odbędzie się już po raz 30. Z Hybryd wyszli organizatorzy i pomysłodawcy wielu festiwali, jak Roman Gutek. Ja sam byłem pomysłodawcą festiwalu filmowego Lato Filmów w Kazimierzu Dolnym.

Rozmawiał Michał Motowski.

"Moje książki" na antenie Jedynki w każdą środę tuż po godz. 20.00

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kto jeszcze wierzy w dobro i piękno? Pisarze o sztuce

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2013 13:54
- Dziś rozmyte są granice między autonomią a użytecznością sztuki. Dlatego właśnie odpowiedzi moich rozmówców bardziej sprawę komplikują niż upraszczają - powiedział w Jedynce Grzegorz Jankowicz, autor książki "Po co jest sztuka? Rozmowy z pisarzami. Cz. 2"
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z rodzinnych listów powstała książka i monodram

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2013 08:28
Rodzinne archiwum może być inspiracją do napisania książki. Takie archiwum, przekazywane od trzech pokoleń, ma w domu Małgorzata Karolina Piekarska. Na 90 metrach niemal wszędzie można zobaczyć eksponaty muzeum domowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Początek czarnej legendy rodu Borgiów

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2013 15:32
Rodrigo Borgia oraz dwójka z jego licznych dzieci – Cezar i Lukrecja, legendarna trucicielka byli celebrytami swej epoki. Krążą o nich najróżniejsze legendy mniej lub bardziej prawdziwe.
rozwiń zwiń