"Ambassada" - wehikuł czasu z Hitlerem w roli głównej

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2013 01:50
Bohaterowie najnowszego filmu Juliusza Machulskiego przenoszą się w czasie do okresu II wojny światowej. W komedii "Ambassada", w której wykorzystano zapętlenie czasu w postać Hitlera wcielił się Robert Więckiewicz.
Audio
  • Rozmowa o najciekawszych premierach filmowych tego tygodnia (Magazyn bardzo filmowy/ Jedynka)
fragment plakatu filmu Ambassada
fragment plakatu filmu "Ambassada"Foto: mat.pras.

Mela i Przemek przyjeżdżają do Warszawy, aby zająć się mieszkaniem wuja. Okazuje się ono nie tylko luksusowe, ale i niezwykłe. Melania, zgłębia historię domu i odkrywa, że na ulicy Piusa 17 - dziś Pięknej - przed wojną znajdowała się niemiecka ambasada. Winda, która znajduje się w budynku, nie tylko przenosi mieszkańców z piętra na piętro, ale też umożliwia podróż w czasie: z sierpnia 2012 roku do sierpnia 1939 roku.

"Życie Adeli - rozdział pierwszy i drugi" - recencja >>>
Długo oczekiwana komedia Juliusza Machulskiego "Ambassada" z Robertem Więckiewiczem w roli Hitlera już weszła na ekrany. – Przykro mówić, bo nastawiałem się na coś interesującego i humorystycznego. Ale wykonanie jest takie sobie. Największą moją pretensją w stosunku do reżysera jest to, że ten film został zrealizowany w konwencji lat 70., z wczesnego Spielberga. Wszystko wydaje się z dzisiejszego punktu widzenia sztuczne, poczynając od języka, poprzez gagi, które są dziś nieśpieszne niestety, aż po samą sytuację, która jest w pewnych momentach nawet żenująca. To komedia, która nie śmieszy – mówi Janusz Wróblewski, krytyk filmowy.

"Maczeta zabija" - recenzja >>>
Na ekrany kin wchodzi również rekonstrukcja cyfrowa filmu z 1928 r. z Charliem Chaplinem pt. "Cyrk". W audycji m.in. rozmowa o filmie "Carrie" na podstawie książki Stephena Kinga oraz więcej na temat trwających właśnie festiwali filmowych. Zapraszamy do wysłuchania całości!

Kultura w radiowej Jedynce >>>

Gościem audycji był krytyk filmowy Janusz Wróblewski.

"Magazyn bardzo filmowy" poprowadziła Joanna Sławińska.

sm

Zobacz więcej na temat: FILM kino premiera AmbaSSada

Czytaj także

Film "Wałęsa. Człowiek z nadziei" obejrzało już ponad 400 tys. osób

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2013 16:04
Film Andrzeja Wajdy "Wałęsa. Człowieka z nadziei" drugi tydzień z rzędu był najchętniej wybieranym przez widzów filmem w polskich kinach - poinformował jego dystrybutor, firma ITI Cinema.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Stuhr kręci film. Zdjęcia do "Obywatela" powstają w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2013 21:21
"Obywatel" to niezwykła biografia Jana Bratka, reprezentanta pokolenia Jerzego Stuhra.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawski Festiwal Filmowy: parada zwycięzców w wielkim finale

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2013 16:30
Laureatów tegorocznego Warszawskiego Festiwalu Filmowego poznamy w sobotę, a już w niedzielę widzów czeka nie lada gratka - pokazy sześciu zwycięskich filmów.
rozwiń zwiń